Folia ochronna na samochód – dlaczego warto się zdecydować?

samochód po kompleksowym detailingu

Oklejanie samochodu folią ochronną to nowoczesna usługa, która nie tylko pozwala zmienić jego kolor, lecz jednocześnie w lepszy sposób zadbać o lakier. Folia będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla kilkuletnich aut, jak i tych, które przemierzyły już wiele kilometrów. Dlaczego warto zdecydować się na aplikację folii ochronnej?

Doskonałe zabezpieczenie lakieru

Samochody, które dopiero co wyjechały z salonu, bardzo łatwo rozpoznać. Nie dlatego, że są czyste i zadbane, lecz głównie ze względu na ich lakier, który zachwyca swoją perfekcyjnością. Nie występują na nim rysy, zabrudzenia, odbarwienia czy odpryski, które sprawiają, że samochód traci swój estetyczny wygląd. Idealny lakier utrzymuje się przez stosunkowo krótki czas – zazwyczaj już po kilku latach samochód nie wygląda tak dobrze, jak na początku, nawet jeśli właściciel bardzo o niego dba. Mogą pojawić się lekkie zarysowania, lakier zaczyna się odbarwiać na skutek działania promieni słonecznych, a drobne odpryski mogą być widoczne nawet gołym okiem. Dlatego też warto pomyśleć o zaaplikowaniu specjalistycznej folii ochronnej, która sprawi, że nasze auto ponownie nabierze perfekcyjnego wyglądu. Co istotne, folia sprawdza się zarówno w przypadku kilkuletnich aut, jak i tych, które w swoim życiu pokonały już wiele tysięcy kilometrów. Pomaga nie tylko odświeżyć kolor, lecz również chroni samochód przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, w tym przed:

  • promieniowaniem ultrafioletowym,
  • uszkodzeniami mechanicznymi,
  • zabrudzeniami,
  • niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Zmiana koloru? Dlaczego nie!

Kolor naszego samochodu po kilku latach może pozostawiać wiele do życzenia. Nie chodzi tu wyłącznie o to, że przydałoby mu się lekkie odświeżenie – wiele barw ma charakter sezonowy, po czym zwyczajnie wychodzi z mody. Jeśli chcemy nadążać za obowiązującymi trendami bądź kolor naszego pojazdu nie wydaje się tak atrakcyjny, jak na początku, można w łatwy sposób go zmienić. Pomoże w tym specjalistyczna folia ochronna, która z jednej strony charakteryzuje się działaniem zabezpieczającym, z drugiej strony pozwala uzyskać nowy, ciekawy kolor lakieru. Sam montaż folii ochronnej jest całkowicie bezpieczny dla powłoki samochodowej, jednak przed jej zaaplikowaniem należy odpowiednio przygotować auto. Ważne jest nie tylko jego dokładne umycie, lecz także demontaż elementów wystających, w tym klamek czy lusterek. Zmiana koloru samochodu, spowodowana aplikowaniem folii, zwykle trwa od 5 do 7 dni, jednak warunki współpracy zawsze ustalane są w sposób indywidualny.  Folia ochronna na samochód w Warszawie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby odświeżyć wygląd swojego samochodu, a jednocześnie zapewnić mu dodatkowe zabezpieczenie. Bardzo często decydują się na nią przedsiębiorcy, którym auto służy nie tylko do przemieszczania się, lecz pełni funkcję reprezentacyjną. Wśród klientów coraz częściej znajdują się też osoby fizyczne, chcące zmienić wygląd swojego samochodu, bez konieczności zakupu nowego pojazdu. 

Zobacz również: Detailing Warszawa Piven Service

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
audiobooki abonament

Audiobooki do samochodu

Next Post
filtracja oleju

Filtracja oleju zamiast pełnej wymiany