Kawa w samochodzie – napój oraz odświeżacz powietrza

kawa w samochodzie

Ten artykuł dotyczy zarówno picia kawy w samochodzie, jak i kwestii odświeżania powietrza i pozbywania się wilgoci za pomocą sypanej kawy. Jest to więc artykuł przeznaczony dla wielbicieli zarówno smaku, jak i aromatu kawy. Kawa doskonale pobudza, dlatego przydaje się podczas jazdy – należy ją jednak pić ostrożnie, przemyśleć sposób i naczynie, z jakiego pijemy ten napój. Jeśli chodzi o odświeżacz powietrza, sprawa wygląda dość prosto – wystarczy gdzieś w aucie umieścić trochę kawy i gotowe.

Kawa w samochodzie

Kawa to niezbędny towarzysz każdego kierowcy, który musi wyjechać gdzieś bladym świtem, wraca skądś bardzo późno czy też wybiera się w bardzo długą i wyczerpującą podróż. Można kupować kawę w stacjach benzynowych czy w przydrożnych kafejkach – jednak czy na pewno jest to rozwiązanie ekonomiczne? Można też zamiast kawy stosować napoje energetyczne – jednak skład takich napojów często pozostawia wiele do życzenia – jest w nich wiele tzw. sztuczności. Poza tym nic oczywiście nie zastąpi smaku i aromatu kawy. Może więc najlepiej przewozić zaparzoną w domu kawę w samochodzie? Zastanowimy się nad tym zagadnieniem w niniejszym artykule.

Z kawą i autem wiąże się jeszcze inne, ale nie mniej ważne zagadnienie. Zapach. Nie od dziś wiadomo, że kawa doskonale neutralizuje zapachy. Często stosuje się ją w kuchni, np. w lodówkach, z których wydobywa się nieprzyjemny zapaszek – kawa nasypana do plastikowego kubeczka i umieszczona w lodówce to znakomity sposób na ten problem. Czy jednak taki patent zastosować można również w samochodzie? W tym artykule zastanowimy się i nad tym.

Dobrą propozycją kawy do samochodu może być latte macchiato. Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://kawaczyherbata.pl/latte-macchiato

Picie kawy w samochodzie

Mało komu nie zdarzyło się nigdy wypicie kawy w aucie. Z tym wiąże się jednak pewne ryzyko. Jeśli jesteśmy kierowcami i pijemy kawę podczas jazdy, ta może nam się wylać – a wtedy z powodu oparzenia gorącym napojem czy też z powodu lęku, że kawa pobrudzi nam tapicerkę, możemy się poważnie rozkojarzyć – nie trzeba chyba dodawać, że może mieć to swoje dramatyczne konsekwencje. Co w takim razie robić? Nie pić kawy w czasie jazdy? Można pić kawę wyłącznie na postojach, z uważnością, by czasami jej nie wylać. Można też zastosować bardzo proste rozwiązanie – słomkę, która nieco ułatwi nam picie. Ważne, by nie pić gorącego napoju przez jednorazową słomkę plastikową – warto zaopatrzyć się w wielorazową słomkę metalową i przez nią bezpiecznie pić kawę w samochodzie.

Przeczytaj również:  Plusy i minusy miejsca w garażu podziemnym

Kawę w samochodzie można pić z różnych przeznaczonych do tego rzeczy – z papierowego kubka, z kubka termicznego czy też z termosu. My polecamy Państwu rodzaj kubko-termosu – niewielkiego termosu, z którego pije się bezpośrednio, nie trzeba przelewać z niego do kubeczka (czy zakrętki spełniającej funkcję kubeczka). Taki termos podczas jazdy samochodem jest najwygodniejszy. Jeśli użyjemy do tego metalowej słomki, osiągniemy pełną wygodę w piciu kawy. Dotyczy to nie tylko kierowcy, ale także współpasażerów, którzy chcą delektować się tym wspaniałym napojem w czasie jazdy.

Kawa neutralizująca brzydki zapach w aucie

By neutralizować brzydki zapach w samochodzie, stosujemy często różnego rodzaju zawieszki, zwane odświeżaczami. Czy da się jednak zrobić naturalny odświeżacz? Oczywiście! Kawa nadaje się do tego jak nic innego. Wilgoć, stęchlizna i nieprzyjemny zapach w samochodzie umkną raz dwa, gdy zastosujesz naturalny odświeżacz powietrza: kawę. Jest to godna wyboru opcja zwłaszcza dla tych, którzy kochają kawowy aromat. Kawa neutralizuje zapachy i pochłania wilgoć – nadaje się więc idealnie do tego, by umieścić ją w aucie. Zdarza Ci się nieraz zapalić w samochodzie? Użyj w takim wypadku kawy do pozbycia się tej niezbyt przyjemnej woni.

Oczywiście nie jest tak, że możesz używać w opisanym cel wszystkich rodzajów kawy. Kawa rozpuszczalna z pewnością się do tego nie nada. Nie warto też przepłacać i kupować kawy nadmiernie drogiej – w końcu nie będziemy raczyć nią podniebienia, a jedynie zmysł węchu.

Jak zrobić odświeżasz z kawy? Można po prostu wsypać ją do pudełeczka czy kubeczka po serku. Istnieje jednak wtedy ryzyko, że kawa się rozsypie. Warto więc może umieścić kawę w woreczku wykonanym np. z bawełny czy z lnu – i gotowe! Ekonomiczny, estetyczny i naturalny odświeżacz powietrza może już działać w naszym aucie. Nie zapominajmy jednak co jakiś czas wymieniać takiego odświeżacza.

Przeczytaj również:  Porównywarka ubezpieczeń – jak z niej korzystać?

Podsumowanie

Kawa może być dla kierowcy auta zbawienna – może przyczynić się do tego, że niewyspanie czy przemęczenie odejdą w zapomnienie, a my będziemy mogli bez przeszkód cieszyć się jazdą. Jednak sposób picia kawy w aucie powinien być dobrze przemyślany – nikt nie chce w końcu oblać się gorącą kawą lub zabrudzić nią czegoś. Dlatego polecamy na podróż specjalny typ termosu, a do tego metalową słomkę.

Kawa spełnia jeszcze jedną ważną funkcję – doskonale odświeża powietrze. Jeśli kochamy zapach kawy, a przy tym chcemy się pozbyć nieprzyjemnej woni w aucie oraz wilgoci, nie zwlekajmy i zróbmy domowym sposobem wyśmienity odświeżacz powietrza z kawy!

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
drzwi z garazu

Jakie drzwi z domu do garażu wybrać? Czyli o tym, dlaczego ten rodzaj drzwi jest tak istotny w twoim domu

Next Post
pocenie kierownica

Pocenie się za kierownicą? Sprawdź, jak temu zapobiec!

Related Posts