Kawa w samochodzie – napój oraz odświeżacz powietrza

kawa w samochodzie

Ten artykuł dotyczy zarówno picia kawy w samochodzie, jak i kwestii odświeżania powietrza i pozbywania się wilgoci za pomocą sypanej kawy. Jest to więc artykuł przeznaczony dla wielbicieli zarówno smaku, jak i aromatu kawy. Kawa doskonale pobudza, dlatego przydaje się podczas jazdy – należy ją jednak pić ostrożnie, przemyśleć sposób i naczynie, z jakiego pijemy ten napój. Jeśli chodzi o odświeżacz powietrza, sprawa wygląda dość prosto – wystarczy gdzieś w aucie umieścić trochę kawy i gotowe.

Kawa w samochodzie

Kawa to niezbędny towarzysz każdego kierowcy, który musi wyjechać gdzieś bladym świtem, wraca skądś bardzo późno czy też wybiera się w bardzo długą i wyczerpującą podróż. Można kupować kawę w stacjach benzynowych czy w przydrożnych kafejkach – jednak czy na pewno jest to rozwiązanie ekonomiczne? Można też zamiast kawy stosować napoje energetyczne – jednak skład takich napojów często pozostawia wiele do życzenia – jest w nich wiele tzw. sztuczności. Poza tym nic oczywiście nie zastąpi smaku i aromatu kawy. Może więc najlepiej przewozić zaparzoną w domu kawę w samochodzie? Zastanowimy się nad tym zagadnieniem w niniejszym artykule.

Z kawą i autem wiąże się jeszcze inne, ale nie mniej ważne zagadnienie. Zapach. Nie od dziś wiadomo, że kawa doskonale neutralizuje zapachy. Często stosuje się ją w kuchni, np. w lodówkach, z których wydobywa się nieprzyjemny zapaszek – kawa nasypana do plastikowego kubeczka i umieszczona w lodówce to znakomity sposób na ten problem. Czy jednak taki patent zastosować można również w samochodzie? W tym artykule zastanowimy się i nad tym.

Dobrą propozycją kawy do samochodu może być latte macchiato. Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://kawaczyherbata.pl/latte-macchiato

Picie kawy w samochodzie

Mało komu nie zdarzyło się nigdy wypicie kawy w aucie. Z tym wiąże się jednak pewne ryzyko. Jeśli jesteśmy kierowcami i pijemy kawę podczas jazdy, ta może nam się wylać – a wtedy z powodu oparzenia gorącym napojem czy też z powodu lęku, że kawa pobrudzi nam tapicerkę, możemy się poważnie rozkojarzyć – nie trzeba chyba dodawać, że może mieć to swoje dramatyczne konsekwencje. Co w takim razie robić? Nie pić kawy w czasie jazdy? Można pić kawę wyłącznie na postojach, z uważnością, by czasami jej nie wylać. Można też zastosować bardzo proste rozwiązanie – słomkę, która nieco ułatwi nam picie. Ważne, by nie pić gorącego napoju przez jednorazową słomkę plastikową – warto zaopatrzyć się w wielorazową słomkę metalową i przez nią bezpiecznie pić kawę w samochodzie.

Przeczytaj również:  Regeneracja wtrysków – czy się opłaca? Na czym polega?

Kawę w samochodzie można pić z różnych przeznaczonych do tego rzeczy – z papierowego kubka, z kubka termicznego czy też z termosu. My polecamy Państwu rodzaj kubko-termosu – niewielkiego termosu, z którego pije się bezpośrednio, nie trzeba przelewać z niego do kubeczka (czy zakrętki spełniającej funkcję kubeczka). Taki termos podczas jazdy samochodem jest najwygodniejszy. Jeśli użyjemy do tego metalowej słomki, osiągniemy pełną wygodę w piciu kawy. Dotyczy to nie tylko kierowcy, ale także współpasażerów, którzy chcą delektować się tym wspaniałym napojem w czasie jazdy.

Kawa neutralizująca brzydki zapach w aucie

By neutralizować brzydki zapach w samochodzie, stosujemy często różnego rodzaju zawieszki, zwane odświeżaczami. Czy da się jednak zrobić naturalny odświeżacz? Oczywiście! Kawa nadaje się do tego jak nic innego. Wilgoć, stęchlizna i nieprzyjemny zapach w samochodzie umkną raz dwa, gdy zastosujesz naturalny odświeżacz powietrza: kawę. Jest to godna wyboru opcja zwłaszcza dla tych, którzy kochają kawowy aromat. Kawa neutralizuje zapachy i pochłania wilgoć – nadaje się więc idealnie do tego, by umieścić ją w aucie. Zdarza Ci się nieraz zapalić w samochodzie? Użyj w takim wypadku kawy do pozbycia się tej niezbyt przyjemnej woni.

Oczywiście nie jest tak, że możesz używać w opisanym cel wszystkich rodzajów kawy. Kawa rozpuszczalna z pewnością się do tego nie nada. Nie warto też przepłacać i kupować kawy nadmiernie drogiej – w końcu nie będziemy raczyć nią podniebienia, a jedynie zmysł węchu.

Jak zrobić odświeżasz z kawy? Można po prostu wsypać ją do pudełeczka czy kubeczka po serku. Istnieje jednak wtedy ryzyko, że kawa się rozsypie. Warto więc może umieścić kawę w woreczku wykonanym np. z bawełny czy z lnu – i gotowe! Ekonomiczny, estetyczny i naturalny odświeżacz powietrza może już działać w naszym aucie. Nie zapominajmy jednak co jakiś czas wymieniać takiego odświeżacza.

Przeczytaj również:  Mandatowy armagedon i kamera samochodowa. Dlaczego warto ją mieć?

Podsumowanie

Kawa może być dla kierowcy auta zbawienna – może przyczynić się do tego, że niewyspanie czy przemęczenie odejdą w zapomnienie, a my będziemy mogli bez przeszkód cieszyć się jazdą. Jednak sposób picia kawy w aucie powinien być dobrze przemyślany – nikt nie chce w końcu oblać się gorącą kawą lub zabrudzić nią czegoś. Dlatego polecamy na podróż specjalny typ termosu, a do tego metalową słomkę.

Kawa spełnia jeszcze jedną ważną funkcję – doskonale odświeża powietrze. Jeśli kochamy zapach kawy, a przy tym chcemy się pozbyć nieprzyjemnej woni w aucie oraz wilgoci, nie zwlekajmy i zróbmy domowym sposobem wyśmienity odświeżacz powietrza z kawy!

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
drzwi z garazu

Jakie drzwi z domu do garażu wybrać? Czyli o tym, dlaczego ten rodzaj drzwi jest tak istotny w twoim domu

Next Post
pocenie kierownica

Pocenie się za kierownicą? Sprawdź, jak temu zapobiec!

Related Posts

W jaki sposób działa dopłata do odszkodowania?

W dzisiejszych czasach, gdzie zawiłości prawne i finansowe splatają się na każdym kroku, kluczowe staje się zrozumienie, jak można skutecznie dochodzić swoich praw, zwłaszcza w kontekście otrzymywania należnych świadczeń. Dopłata do odszkodowań to mechanizm, który może znacząco wpłynąć na sytuację finansową osób, które doznały krzywdy. Jest to forma rekompensaty, która uzupełnia standardowe odszkodowanie, często nieadekwatne do poniesionych strat.
Krzysztof
Czytaj Dalej