Jak dbać o auto? Sprawdzone sposoby

Aby pojazd służył nam długo i dobrze, należy o niego dbać. Poprzez dbanie rozumie się utrzymywanie porządku wewnątrz, a także kontynuowanie tego, jak samochód prezentuje się na zewnątrz. Stan i kolor karoserii są wynikiem systematycznej pielęgnacji oraz uwagi, jaką poświęcamy naszemu pojazdowi. Dlaczego nie warto z tego rezygnować i jakie kosmetyki dobrze jest mieć w swoim garażu? Dowiesz się z poniższego wpisu.

Jakie kosmetyki do samochodu wybrać?

Wielu kierowców jest świadomych tego, że dbając o swój pojazd, przedłużą jego żywotność. Ma to potwierdzenie w faktach, gdyż błoto, sól drogowa, ptasie odchody, czy środki stosowane do oczyszczania jezdni, jeśli nie będą usuwane z karoserii, mogą prowadzić do jej odbarwienia, a nawet przyczyniać się do powstawania rdzy. Na szczęście na rynku dostępna jest rozbudowana kosmetyka samochodowa, dedykowana profesjonalnej pielęgnacji pojazdów. Do grupy tej można zaliczyć m.in. szampony, służące do usuwania zewnętrznych zabrudzeń, ale także woski, których zadaniem jest wizualna poprawa stanu lakieru. Swoje zasoby warto wzbogacić też o artykuły przeznaczone do felg, które wymagają wyjątkowej opieki, gdyż są narażone na kontakt z pyłem i innymi nieczystościami, co może negatywnie wpływać nie tylko na koła, ale i hamulce.

Wśród wartych uwagi kosmetyków dobrze jest też wymienić produkty przeznaczone do oczyszczania wnętrza. Na osadzający się na desce kurz idealnie sprawdzą się preparaty w sprayu typu Plak lub specjalne chusteczki, dzięki którym szybko można pozbyć się drobnych zabrudzeń. Do najbardziej narażonych na plamy miejsc należą siedzenia i oparcia, dlatego o nich również nie należy zapominać. Do czyszczenia tapicerki doskonale sprawdzą się poręczne pianki, które głęboko oczyszczają, a do tego pielęgnują tworzywa. W zależności od tego, czy w naszym samochodzie znajduje się materiał, czy też ekologiczna skóra, warto dobrać produkt bezpośrednio do tapicerki, w celu uzyskania lepszego efektu.

Przeczytaj również:  Przygotuj się na podróż do Czech – kluczowe informacje dotyczące winiet

Czym jest auto detailing?

Aktualnie coraz większym zainteresowaniem ciesz się tzw. auto detailing, czyli precyzyjna pielęgnacja pojazdu, uwzględniająca czynności, takie jak mycie, polerowanie, a czasem także renowacja. Do przeprowadzenia zaawansowanego czyszczenia niezbędne są jednak specjalne produkty, których należy poszukiwać wśród profesjonalnej chemii samochodowej. Oprócz tradycyjnych kosmetyków do tzw. mycia zasadniczego niezbędne będą środki służące do zabezpieczania, czyli nadania powłoki, która będzie ułatwiać późniejszą pielęgnację. Mowa tu o produktach budujących warstwy ceramiczne na lakierze oraz felgach, dzięki czemu odpychają brud, czy specyfikach tworzących nawierzchnię, która blokuje wilgoć.

Niezbędne są również odpowiednie sprzęty – oprócz dedykowanych lakierowi kosmetyków, przydatna będzie choćby myjka ciśnieniowa, która pomoże dokładniej oczyścić karoserię, czy specjalne gąbki i miękkie ścierki, służące do polerowania lakieru. Do zadań związanych z auto detailingiem należy także pozbywanie się drobnych skaz, w czym pomocne mogą być specjalne pasty ścierne, które można wybrać spośród tych bezbarwnych lub odpowiadających odcieniem kolorowi pojazdu. Jeśli chcesz, by Twoje auto wyglądało jak nowe, dzięki technikom stosowanym w car detailingu, możesz to osiągnąć.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
naprawa intercoolera

Naprawa intercoolera

Next Post
drzwi z garazu

Jakie drzwi z domu do garażu wybrać? Czyli o tym, dlaczego ten rodzaj drzwi jest tak istotny w twoim domu

Related Posts