Jakie drzwi z domu do garażu wybrać? Czyli o tym, dlaczego ten rodzaj drzwi jest tak istotny w twoim domu

drzwi z garazu

Podczas wykańczania własnych kątów człowiek nie lubi się skupiać na aspektach, których z pozoru nie widać. To na nich zwykle chcemy zaoszczędzić, co w wielu przypadkach jest ogromnym błędem. Drzwi pomiędzy garażem a domem to niezwykła wygoda. Docenia się je szczególnie podczas mało sprzyjających warunków atmosferycznych. Jakie powinny być, abyś czuł się bezpiecznie? W naszym artykule pomożemy ci wybrać te najlepszej jakości, które posłużą wiele lat.

Drzwi z garażu do domu – dlaczego muszą być inne niż pozostałe?

Garaż to miejsce, w którym zostawiasz swój samochód. Nierzadko połączony jest z kotłownią. W nowych domach to zazwyczaj drzwi pełnią jedyny element, który oddziela dwie różnorodne przestrzenie – przestrzeń na auto oraz miejsce do życia dla całej rodziny. Nie od dziś wiadomo, że w garażu mogą dziać się rzeczy, a wielu z nich daleko do bezpieczeństwa. Są to:

  • zapach spalin;
  • brak ogrzewania – zimno może migrować do innych pomieszczeń w domu;
  • potencjalne miejsce dla złodzieja – łatwe do pokonania;
  • narażenie na głośny dźwięk;
  • możliwość pożaru.

Idealne drzwi z garażu – cechy, które muszą posiadać

Drzwi do garażu nie muszą być od razu techniczne, chociaż taka opcja byłaby najlepsza. Wiele producentów oferuje skrzydła o wzmocnionej konstrukcji np. drzwi wewnątrzklatkowe, które idealnie sprawdzą się w wymagających warunkach. Oto jakie kwestie należy rozważyć, jeśli stoisz przed kupnem drzwi między domem a garażem:

  • grubość, która zwiększy ochronę przed potencjalnym ogniem w razie pożaru, parametr ten nie jest także obojętny w przypadku dźwiękoszczelności – wiadomo, że w garażu jest doskonałe miejsce do majsterkowania i drobnych napraw;
  • odporność na zarysowania – dobrze, jeśli ten rodzaj skrzydła drzwiowego będzie pokryty odpornym na zarysowania lakierem – garaż to miejsce, gdzie często przenoszone są sporych rozmiarów gabaryty, czy zakupy i nie trudno o uszkodzenia;
  • termoizolacja – garaż i piwnica to przestrzeń zwykle nieogrzewana, w związku z tym drzwi muszą skrupulatnie zatrzymywać zimne powietrze, aby nie dostało się do wnętrza domu;
  • zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi – włamania to jedne z najpopularniejszych przestępstw, warto zadbać, aby w drzwiach pomiędzy domem i garażem znalazły się specjalne zamki antywłamaniowe i inne elementy zabezpieczając,e np. zasuwa lub łańcuch.
Przeczytaj również:  Czy warto inwestować w sportowy filtr powietrza?

Estetyczny wygląd a drzwi garażowe – czy idą ze sobą w parze?

Drzwi garażowe nie muszą być brzydkie. Obecne możliwości, jakie oferuje rynek, są wpisane w estetykę na wysokim poziomie. Tak naprawdę każdy znajdzie wariant najlepszy dla siebie. Można również pomyśleć o ozdobieniu lub obiciu skrzydła, tylko od strony widocznej wewnątrz domu.

Gdzie kupić drzwi? 

Drzwi o odpowiednich parametrach bez problemu znajdziesz u większości producentów. W wielu marketach budowlanych także są dostępne, jednak będą wymagały od ciebie rzetelnego sprawdzenia ich specyfikacji. Niestety często ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Tego rodzaju element w domu nie może zostać wybrany przypadkowo. Złe wybory mogą doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia.

Ile kosztują drzwi garażowe?

Przedział cenowy drzwi do wiatrołapu i tych łączących dom z garażem jest całkiem spory. Dla przykładu te zwykłe, stalowe otrzymasz za średnio 500 zł w wielu marketach. Mocno przemyślane i skonfigurowane skrzydło, które spełni każdy element bezpieczeństwa to koszt nawet kilku tysięcy. Czy warto oszczędzać? Zdecydowanie nie! Jeśli nie możesz pozwolić sobie od razu na taki wydatek, rozłóż go na kilka rat lub zaoszczędź nieco gotówki. Bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich to priorytet.

Drzwi z domu do garażu muszą być przede wszystkim praktyczne. Estetyka jest drugorzędna w kontekście bezpieczeństwa. Nie jest jednak niemożliwa – bez problemu odnajdziesz to, co ci się podoba – wybór jest naprawdę duży.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Jak dbać o auto? Sprawdzone sposoby

Next Post
kawa w samochodzie

Kawa w samochodzie – napój oraz odświeżacz powietrza

Related Posts