Odgrzybianie klimatyzacji – jak znaleźć dobrego fachowca?

odgrzybianie klimatyzacji

Włączenie klimatyzacji, kiedy na zewnątrz panują wysokie letnie temperatury to coś, co doceni chyba każdy kierowca. To niesamowity komfort. Większość z nas traktuje klimatyzację jako oczywistość, standardowe wyposażenie samochodu, ale żeby w pełni służyła przez długi czas, trzeba o nią odpowiednio dbać.

Jedną z podstawowych czynności, jakie wiążą się z konserwacją instalacji, jest odgrzybianie klimatyzacji. Ma to znaczenie nie tylko dla komfortu użytkowania, ale i zdrowia. Z tego powodu ważne jest, gdzie oddamy swój samochód na przegląd i kto będzie się nim zajmować. Na wysoką jakość możemy liczyć m.in. w Q Service Castrol. Lista warsztatów jest na stronie https://qservicecastrol.eu/warsztaty/.

Czemu regularne odgrzybianie klimatyzacji jest takie ważne?

Latem klimatyzacja pozwala na uczucie przyjemnego chłodu wewnątrz samochodu, natomiast zimą można dzięki niej szybko odparować szyby. Jednak ma ona też pewną istotną wadę — w środku znajdujących się w instalacji kanałów jest wysoki poziom wilgoci. To z kolei stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni i drobnoustrojów. Jeżeli nie zadbamy o systematyczne odgrzybianie, to podczas uruchamiania klimatyzacji zarodniki grzybów i bakterie będą unosić się w samochodzie. Oddychając takim powietrzem, narażamy siebie i pasażerów na rozwinięcie się infekcji, stanów zapalnych i alergii. W przypadku kiedy drobnoustroje bardzo się już rozprzestrzeniły, można poczuć specyficzny zapach.

Wybieramy fachowca – jak wybrać dobry serwis samochodowy?

Jak widać, stan klimatyzacji jest ważny i jej czyszczenia nie można lekceważyć. Przegląd instalacji należy zrobić przynajmniej raz na rok i zawsze zlecić to dobremu fachowcowi. Niektórzy kierowcy próbują na własną rękę czyścić klimatyzację powszechnie dostępnymi preparatami, ale jest to tylko półśrodek, a ponieważ w grę wchodzi zdrowie, lepiej z tego zrezygnować. A jak wybrać dobrego specjalistę? Przede wszystkim zweryfikujmy, jaka jest renoma danego serwisu, czy ma w ofercie odgrzybianie klimatyzacji i posiada na tej płaszczyźnie doświadczenie. Warto też przedyskutować to w gronie znajomych i przyjaciół. Taka opinia będzie wiarygodna.

Przeczytaj również:  Olej silnikowy – jaki wybrać?

Kiedy już wybierzemy warsztat, upewnijmy się, że prowadzi on pełną dokumentację, łącznie ze stanem pojazdów, które do niego trafiają. W ten sposób zabezpieczymy się na wypadek, gdyby przez nieuwagę mechanik coś uszkodził i próbował się tego wyprzeć. Starajmy się w pierwszej kolejności stawiać na firmy znajdujące się w miarę blisko, aby nie trzeba było zbyt daleko jeździć. Na koniec liczy się porównanie cen, szybkość realizacji i wrażenia po kontakcie ze specjalistą. Wspomnieliśmy o tym, że dobrą opcją będzie współpraca z Q Service Castrol. Warsztaty tej marki znaleźć można w całej Polsce, a obsługują je mechanicy z rozległym doświadczeniem, także w odgrzybianiu klimatyzacji. Jeśli zdecydujemy się na serwis o takiej renomie, zyskujemy gwarancję, że zastosowane metody są efektywne, w instalacji nie będzie grzybów, a my w pełni dbamy o swoje zdrowie.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
jak zrobić makijaż który przetrwa brak klimatyzacji

Jak zrobić makijaż, który przetrwa brak klimatyzacji w samochodzie?

Next Post
Domowy auto detailing - od czego zacząć?

Domowy auto detailing – od czego zacząć?

Related Posts