Porównywarka ubezpieczeń – jak z niej korzystać?

Porównywarki ubezpieczeń pozwalają łatwo porównać ceny polis bez wychodzenia z domu. Czasem jednak wymagają kontaktu z agentem. Czy można to uznać za wadę, czy zaletę? Jaki związek z tym ma kwestia bezpieczeństwa danych osobowych? Przed skorzystaniem z porównywarki warto to wiedzieć.

Jak działają porównywarki ubezpieczeń?

Porównywarki ubezpieczeń są popularnym sposobem sprawdzania cen polis wielu firm naraz. Internauci korzystają z nich najczęściej, gdy potrzebują sprawdzić, ile będzie kosztować obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Kalkulator OC/AC pozwala przeanalizować oferty poszczególnych firm na podstawie kilku kryteriów. Do poznania rocznej ceny składki potrzebne są informacje takie jak m.in. marka i wiek pojazdu, pojemność jego silnika, rodzaj zabezpieczeń, przebieg itd.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku wyszukiwania polisy na dom lub zdrowie. Duża ilość różnorodnych kryteriów i zmiennych powoduje, że proste wyliczenie składki nie jest możliwe. Co więcej, są to dane poufne. Z tego względu godna zaufania porównywarka ubezpieczeń nie wymaga podawania ich wszystkich. Ze szczegółami ofert można się zapoznać, podając numer telefonu potrzebny do kontaktu z agentem ubezpieczeniowym.

Jak wybrać dobrą porównywarkę ubezpieczeń?

Warta polecenia przeglądarka ubezpieczeń powinna być przede wszystkim bezpieczna. Przed wpisaniem danych dobrze jest sprawdzić, kto stworzył daną porównywarkę. O wysokim poziomie zaufania można mówić wtedy, gdy właściciel witryny deklaruje przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych.

Kolejnym istotnym kryterium jest liczba pól, w które wpisuje się swoje dane. W przypadku wyszukiwania ubezpieczenia samochodu o porównywarce dobrze świadczy ich duża ilość. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że pokazane oferty składek OC odpowiadają stawkom, które podałby agent w ubezpieczalni stacjonarnej.

Odwrotnie wygląda sytuacja z danymi wpisywanymi przy porównywaniu ofert polis na życie lub dom. W szczególności należy wystrzegać się wpisywania numeru dowodu osobistego, PESEL-u itp. Właśnie dlatego godne zaufania porównywarki ubezpieczeń proszą klienta o podanie numeru telefonu do kontaktu z agentem. Taka osoba jest zobligowana do zachowywania takich danych w tajemnicy.

Przeczytaj również:  Awaria samochodu? 3 rzeczy, które musisz zrobić

Porównywarki ubezpieczeń to praktyczne narzędzia, dzięki którym można zaoszczędzić czas i pieniądze. Osoba zainteresowana polisą ma szansę porównać wiele ofert naraz. Często nie musi przy tym wychodzić z domu i tracić czasu na dojazd do ubezpieczalni. Warto jednak pamiętać, by wybierać sprawdzone strony internetowe.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Panele fotowoltaiczne na samochodach – usprawnienia ładowania elektryka

Next Post

Biopaliwo z konopi indyjskich alternatywą dla paliw kopalnych

Related Posts

Przyczepa kempingowa – Twoje mobilne królestwo wakacyjne

Planowanie wakacji to zawsze emocjonujący czas. Zastanawiasz się, jak spędzić te wolne dni w sposób niezapomniany i pełen przygód? Jeśli szukasz wyjątkowego doświadczenia, warto rozważyć zakup przyczepy kempingowej lub jej wynajem. Ten mobilny dom na kółkach oferuje nie tylko wygodę podróży, ale również nieograniczone możliwości odkrywania nowych miejsc i czerpania radości z życia na świeżym powietrzu. W tym artykule przedstawimy Ci przekonujące argumenty, dlaczego warto kupić przyczepę kempingową i wyjechać na wakacje w niezwykły sposób.
Avatar
Czytaj Dalej