Porównywarka ubezpieczeń – jak z niej korzystać?

Porównywarki ubezpieczeń pozwalają łatwo porównać ceny polis bez wychodzenia z domu. Czasem jednak wymagają kontaktu z agentem. Czy można to uznać za wadę, czy zaletę? Jaki związek z tym ma kwestia bezpieczeństwa danych osobowych? Przed skorzystaniem z porównywarki warto to wiedzieć.

Jak działają porównywarki ubezpieczeń?

Porównywarki ubezpieczeń są popularnym sposobem sprawdzania cen polis wielu firm naraz. Internauci korzystają z nich najczęściej, gdy potrzebują sprawdzić, ile będzie kosztować obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Kalkulator OC/AC pozwala przeanalizować oferty poszczególnych firm na podstawie kilku kryteriów. Do poznania rocznej ceny składki potrzebne są informacje takie jak m.in. marka i wiek pojazdu, pojemność jego silnika, rodzaj zabezpieczeń, przebieg itd.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku wyszukiwania polisy na dom lub zdrowie. Duża ilość różnorodnych kryteriów i zmiennych powoduje, że proste wyliczenie składki nie jest możliwe. Co więcej, są to dane poufne. Z tego względu godna zaufania porównywarka ubezpieczeń nie wymaga podawania ich wszystkich. Ze szczegółami ofert można się zapoznać, podając numer telefonu potrzebny do kontaktu z agentem ubezpieczeniowym.

Jak wybrać dobrą porównywarkę ubezpieczeń?

Warta polecenia przeglądarka ubezpieczeń powinna być przede wszystkim bezpieczna. Przed wpisaniem danych dobrze jest sprawdzić, kto stworzył daną porównywarkę. O wysokim poziomie zaufania można mówić wtedy, gdy właściciel witryny deklaruje przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych.

Kolejnym istotnym kryterium jest liczba pól, w które wpisuje się swoje dane. W przypadku wyszukiwania ubezpieczenia samochodu o porównywarce dobrze świadczy ich duża ilość. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że pokazane oferty składek OC odpowiadają stawkom, które podałby agent w ubezpieczalni stacjonarnej.

Odwrotnie wygląda sytuacja z danymi wpisywanymi przy porównywaniu ofert polis na życie lub dom. W szczególności należy wystrzegać się wpisywania numeru dowodu osobistego, PESEL-u itp. Właśnie dlatego godne zaufania porównywarki ubezpieczeń proszą klienta o podanie numeru telefonu do kontaktu z agentem. Taka osoba jest zobligowana do zachowywania takich danych w tajemnicy.

Przeczytaj również:  Kawa w samochodzie - napój oraz odświeżacz powietrza

Porównywarki ubezpieczeń to praktyczne narzędzia, dzięki którym można zaoszczędzić czas i pieniądze. Osoba zainteresowana polisą ma szansę porównać wiele ofert naraz. Często nie musi przy tym wychodzić z domu i tracić czasu na dojazd do ubezpieczalni. Warto jednak pamiętać, by wybierać sprawdzone strony internetowe.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Panele fotowoltaiczne na samochodach – usprawnienia ładowania elektryka

Next Post

Biopaliwo z konopi indyjskich alternatywą dla paliw kopalnych

Related Posts