Ile zarabia kierowca tira w Polsce?

Zarobki kierowcy tira w Polsce! Ile zarabia kierowca tira w Polsce? Od czego uzależniona jest wypłata kierowcy tira w Polsce?
Ile zarabia kierowca tira w Polsce?

Z racji tego że rynek logistyczny boryka się ze znacznym deficytem kierowców tirów, wydawać by się mogło, że zarobki w tej branży musza przedstawiać się niezwykle obiecująco. Z tego też względu coraz więcej osób, decyduje się na uzyskanie wymaganych uprawnień. Tak więc ile zarabia kierowca tira w Polsce?

Ile zarabia kierowca tira w Polsce?- łatwość w znalezieniu pracy

Bez wątpienia dla wielu osób, które dopiero co uzyskały uprawnienia wymagane do prowadzenia pojazdów gabarytowych, główną uwagę skierują oczywiście w stronę zarobków, jakie może im zagwarantować praca w tym właśnie zawodzie. Niemniej jednak, choć wysokość miesięcznego wynagrodzenia jest niezwykle istotna, to równie ważne jest także to, jak szybko uda się znaleźć prace właśnie w tym zawodzie. Na szczęście dla wielu osób, które wiążą swoją przyszłość właśnie z prowadzeniem ciężarówek, prognozy są niezwykle korzystne. W tym zawodzie bardzo łatwo można bowiem znaleźć pracę, a co więcej, na różnorodnych stronach z ogłoszeniami, nieustannie pojawiają się coraz to nowe oferty. W związku z tym przyszli kierowcy tirów, o znalezienie pracy nie muszą się zbytnio martwić. Warto jednak pamiętać też o tych niekoniecznie pozytywnych aspektach jak częstsze kontrole drogowe (więcej na ten temat legitymowania i zatrzymania przez policjanta przeczytasz tu: https://prawoteka.pl/artykul-15-ustawy-o-policji).

Warto również wziąć pod uwagę to, że z uwagi na coraz to wyższe wymagania, stawiane przed prowadzącymi pojazdy ciężarowe, osoby kandydujące do pracy na tym stanowisku muszą odznaczać się doświadczeniem, a także odpowiednimi umiejętnościami. Te czynniki znacznie zwiększają szansę na zdobycie wymarzonej pracy, a także na osiągnięcie znacznie większych zarobków.

Ile zarabia kierowca tira w Polce?- czynniki wpływające na wysokość wynagrodzenia

Zanim przejdziemy do tego, jak kształtują się średnio zarobki kierowcy tira w naszym kraju, warto zdać sobie sprawę z tego, że wysokość miesięcznego wynagrodzenia, jest uzależniona od wielu czynników. Co więcej, czynniki te nie wynikają z samej dobrej lub złej woli pracodawcy, a także doświadczenia jakie może posiadać kierowca tira. Większość z nich ma bezpośrednią korelację z rodzajem wykonywanej pracy, a także sposobem w jaki dane zlecenie zostaje wykonane. Warto pamiętać, że trasy kierowców tirów bywają mocno zróżnicowane, zarówno pod względem długości, ale także i innych elementów. Niemniej jednak na końcową, oferowaną wypłatę mają wpływ następujące zależne:

  • rodzaj przewożonych materiałów- okazuje się, że kierowcy tirów mogą przewozić materiały, które potencjalnie są niebezpieczne. Wówczas muszą oni posiadać specjalnie uprawnienia ADR, a to bez wątpienia ma ogromny wpływ na wysokość wynagrodzenia.
  • sposób jazdy- wielu pracodawców ceni sobie jazdę ekonomiczną, czyli oszczędną. Nagradzając swoich pracowników oferują im pokaźne dodatki do pensji.
  • liczba przejechanych kilometrów- niektóre firmy oferują kierowcom bonusy, za liczbę przejechanych kilometrów, podczas gdy wynagradzanie za samą „kilometrówkę” jest prawnie zabronione.
  • praca w porze nocnej, a także w weekendy- kierowcy, którzy zdecydują się spędzić noc lub weekend za kółkiem, mogą liczyć na specjalne dodatki do wynagrodzenia.
  • nadgodziny- podobnie zresztą jak w każdej pracy, są one dodatkowo płatne. Tak więc im więcej kierowca będzie pracował, tym więcej uda mu się zarobić.
Przeczytaj również:  Jak zostać kierowcą Tira?

Ile zarabia kierowca tira w Polsce?

Wspomniane już zostało od czego zależą wypłaty przeznaczone dla kierowców tirów. Niemniej jednak ile średnio osoba zatrudniona na tym stanowisku może zarobić w naszym kraju? Otóż można tu wyróżnić przede wszystkim płacę minimalną, do której dolicza się dużą ilość zarówno dodatków, ale także i premii. Okazuje się, że średnia płaca kierowcy tira w naszym kraju, który trudni się wykonywaniem tras międzynarodowych kształtuje się na poziomie około 5000 do 8000 złotych brutto. Niemniej jednak za każde oszczędności paliwa czy dodatkowy przejechany kilometr można oczekiwać premii, a wówczas średnia miesięczna wypłata może wzrosnąć nawet do 10 000 złotych brutto.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Pamiętaj o regularnej konserwacji swojego auta

Pamiętaj o regularnej konserwacji swojego auta

Next Post
Jak wygląda praca kierowcy tira?

Jak wygląda praca kierowcy tira?

Related Posts