Ile zarabia kierowca tira za granicą?

Zarobki kierowcy tira za granicą! Ile zarabiają kierowcy tirów w poszczególnych krajach Europy? Od czego zależą zarobki kierowcy tira?
Ile zarabia kierowca tira za granicą?

Zawód kierowcy tira nieodłącznie związany jest z wieloma wyrzeczeniami. Ciągłe przebywanie poza domem, z dala od bliskich może skutecznie zniechęcić nie jednego kierowcę. Wydawać by się mogło, że zawód ten wiąże się również z wysokim wynagrodzeniem. Ile więc zarabia kierowca tira za granicą?

Ile zarabia kierowca tira za granicą?- charakterystyka pracy

Wiele osób, szczególnie młodych mężczyzn chętnie wybiera zawód kierowcy tira. Otóż główną myślą jaką im przyświeca, są zarobki, a co więcej, są oni gotowi do wyjechania za granicę celem poszukiwania pracy w swoim zawodzie. W związku z tym, oczywisty jest fakt, że poza granicami naszego kraju, będą oni liczyć na jeszcze pokaźniejsze zarobki. Niemniej jednak czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że praca kierowcy tira jest niezwykle wymagająca, a dodatkowo niebezpieczna. Tak naprawdę, nie jest to zawód, którego podjąć się mogą dosłownie wszyscy. Praca ta nieodłącznie związana jest z długimi godzinami spędzonymi za kierownicą, co z kolei doprowadza do bólu pleców, a także szeregu innych dolegliwości zdrowotnych. Co więcej, z reguły trasy, które są dobrze płatne, są dalsze i wymagają od kierowcy spania z daleka od domu i najbliższych. Obecnie jednak zawód kierowcy tira bez wątpienia jest niezbędny, a nawet i potrzebny, co szczególnie uwidoczniło się w strukturze rynku pracy na przełomie ostatnich lat. Zapotrzebowanie na zawodowych kierowców tira stale rośnie i nie wydaje się, by coś miało ten stan rzeczy zmienić. Tak naprawdę, z różnych źródeł można wywnioskować, że głównie za granicą, rynek pracy w logistyce zmaga się z ciągłym niedoborem ludzi, wyspecjalizowanych w tym właśnie zawodów. Co więcej, luka ilościowa kształtuje się w granicach nawet 200 tysięcy kierowców pojazdów gabarytowych. Biorąc to pod uwagę, można śmiało powiedzieć, że zawód kierowcy tira jest zawodem jak najbardziej przyszłościowym, a co więcej sama dostępność i stabilność pracy, w wyszczególnieniem za granicy, kształtuje się obecnie na niezwykle wysokim poziomie. W związku z tym na rynku logistycznym w wielu krajach Europy rozpoczęła się dość wyraźna walka o pozyskanie doświadczonych kierowców tira. Dzięki temu z góry stoją oni na o wiele lepszej pozycji, gdyż mają dogodne możliwości nie tylko do negocjowania warunków pracy, ale także i swojej pensji.

Przeczytaj również:  Jak wygląda praca kierowcy tira?

Ile zarabia kierowca tira za granicą?

Tak naprawdę, warto na wstępie zaznaczyć, że zarobki kierowców tirów zależą od dużej ilości czynników. Największy wpływ jednak na wysokość miesięcznego wynagrodzenia za granicą mają trasy, które kierowca musi pokonać, by dostarczyć ładunek pod wskazane miejsce. Jak łatwo można się domyślić, trasy dalsze, które wymagają więcej dni spędzonych w samochodzie, są oczywiście płatne o wiele lepiej, niż trasy krótkie, które zajmą kierowcy około trzy dni. Niemniej jednak, śmiało można stwierdzić, że zarobki kierowców tira za granicą, wciąż kształtują się na o wiele wyższym poziomie niż w naszym kraju. Najwięcej, doświadczeni kierowcy tira mogą zarobić w Niemczech, gdyż u naszego zachodniego sąsiada, rynek logistyczny boryka się ze sporym deficytem przewoźników. Tak więc jak przedstawiają się średnie, miesięczne zarobki kierowców tira w poszczególnych krajach Europy? Otóż:

  • w Niemczech kierowca tira może liczyć na wynagrodzenie rzędu 3-4 tysiące euro czyli około 14 do 18 tysięcy złotych.
  • w Czechach kierowcy tira mogą zarobić miesięcznie od 16 do 18 tysięcy czeskich koron, co daje w przeliczeniu około 3,2 tysiące złotych.
  • we Francji (zobacz też: stolica Francji) kierowcy tira mogą średnio, miesięcznie zarobić około 2-3 tysięcy euro, co w przeliczeniu na naszą walutę równe jest około 14 tysięcy.
  • w Holandii, kierowcy tira mogą liczyć na podobne miesięczne wynagrodzenie co we Francji.
  • w Szwecji, miesięcznie kierowca tira zarabia około 28 do 30 tysięcy koron szwedzkich, co daje około 13,5 tysiąca złotych.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki motocykl na początek?

Jaki motocykl na początek?

Next Post
Jaki motocykl do stuntu?

Jaki motocykl do stuntu?

Related Posts