Jaki motocykl do stuntu?

Motocykl do stuntu. Jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu motocykla do stuntu? Wszystko co warto wiedzieć o wyborze motocykla do stuntu!
Jaki motocykl do stuntu?

Motocykle do stuntu i jego nauki to z pewnością szczególna grupa tego typu sprzętów. Niemniej jednak wybór takiego motocyklu z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych. Tak więc jaki motocykl do stuntu wybrać?

Jaki motocykl do stuntu?- cyrkle, wheelie i stoppie

Motocykle do stuntu- jak już zostało to wspomniane- to szczególna grupa motocykli. Bez względu na to czy chcemy wykonywać bardziej „cywilizowane” stunty, czy chcemy wykonywać je radośnie po ulicach, niezbędna będzie oczywiście odpowiednia maszyna, która zapewnia nam ogromne możliwości. Tak więc, warto w pierwszej kolejności nieco sprecyzować swoje oczekiwania. Jeśli najważniejsze dla nas jest wykonywanie cyrkli, a także combosów, to warto od razu wykluczyć motocykle, które swoją pojemnością osiągają 750, 900, a nawet i 1000 centymetrów sześciennych. Są to sprzęty niezwykle duże i niezwykle ciężko będzie je kontrolować, a podczas wykonywania stuntów, to właśnie kontrola nad jednośladem jest kwestią najważniejszą. W tym przypadku, moc motocykla powinna zejść na drugi plan, gdyż nie jest ona najważniejszym parametrem. Największą uwagę trzeba będzie zwrócić zaś na odpowiednie rozłożenie masy, a także na dokładną charakterystykę samego układu zasilania, głównie gaźnik- wtrysk. Jeśli wielu z was w tym momencie jest mocno zdziwiona faktem, że moc w przypadku motocykla do stuntu ma małe znaczenie, to warto, żebyście uświadomili sobie iż większość trików obecnie wykonywana jest na małych obrotach, więc nie ma potrzeby „piłowania silnika” by wykrzesać z niego co tylko możliwe. Oczywiście nie ma jednego dobrego przepisu na idealny motocykl do stuntu. Dużo bowiem zależy od samych preferencji motocyklisty, a także od jego budżetu. Wówczas po określeniu limitu kwoty, jaką można przeznaczyć na motocykl do stuntu, będzie można rozejrzeć się za konkretnymi modelami, które mieszczą się w danym przedziale cenowym, a następnie dokonać porównania ich parametrów i specyfikacji technicznej.

Przeczytaj również:  Jaki motocykl na początek?

Jaki motocykl do stuntu?- modele z bezpośrednim wtryskiem 

Trenowanie stuntu wymaga nie lada samozaparcia i odwagi. Tak więc zawsze możecie wybrać kilkanaście modeli motocykli do stuntu i dokonać ich porównania. Niemniej jednak, bardzo dużo przemawia za tym, by postawić na te maszyny, które mają bezpośredni wtrysk, a także pojemność, która nie przekracza około 600 centymetrów sześciennych. Wspomniane już zostało, że przy wyborze motocykla do stuntów, jego osiągi schodzą na drugi plan. Warto więc najmocniej skupić się na tym, by motocykl było możliwie jak najbardziej wytrzymały, a wyjeżdżone motogodziny nie wpłynęły negatywnie na jego serce, czyli silnik. Co więcej, dobrze jest również skupić się na samej konstrukcji motocykla do stuntu. Niektóre modele wyróżniają się nie tylko designerską, ale także i dobrze przemyślaną konstrukcją. Wówczas motocykliści mogą cieszyć się dość sztywnymi i solidnymi punktami mocować, więc nie muszą się oni obawiać o to, że zaraz wyrwą oni kawałek ramy przy wykonywaniu kolejnego triku. Co więcej silnik musi być odporny na największe i najcięższe cięgi, a dodatkowo, musi solidnie i cierpliwie wytrzymywać podkręcone obroty. Wówczas będziemy mogli czuć, ze motocykl dość fajnie reaguje nawet na najmniejszy ruch stopy czy palca, co jest niezwykle istotne podczas jazdy na hand break. Jeśli więc zdecydowaliście się na rozpoczęcie przygody ze stuntem, a co za tym idzie nie macie jeszcze odpowiedniego doświadczenia, to warto również pozbyć się z motocykla do stuntu wszystkich zbędnych akcesoriów w postaci boczków czy czachy. Przy nauce, wszystkie te elementy mogą dość szybko ulec zniszczeni, a zakup nowych części dość często jest kosztowny. Pamiętajcie jednak, że motocykl do stuntu musi odpowiadać waszym potrzebom i mieścić się w ustalonym przez was limicie cenowym. Warto więc tę decyzję dokładnie przemyśleć.

Przeczytaj również:  Pinsy dla klubów samochodowych i motocyklowych

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile zarabia kierowca tira za granicą?

Ile zarabia kierowca tira za granicą?

Next Post
Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych

Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych

Related Posts
Jak wygodnie przewieźć mały bagaż na motocyklu?

Jak wygodnie przewieźć mały bagaż na motocyklu?

Zmorą prawie każdego motocyklisty jest brak miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Istnieją jednak pewne sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Jakie? Plecak motocyklowy to świetny wybór! Przekonaj się, że dobrej klasy plecak to opcja na wygodne przewożenie małego bagażu na motorze.
Krzysztof
Czytaj Dalej