Jaki motocykl na dojazdy do pracy?

Szukasz motocykla na dojazdy do pracy? Sprawdź jak zakupić właściwy model! Motocykl na dojazdy do pracy. Jaki silnik? Jaki powinien on być? Czy warto go wybrac?
Jaki motocykl na dojazdy do pracy?

Dojazdy do pracy są często męczące i pochłaniają dość dużo czasu. Niemniej jednak, jeśli kierowcy z auta, przesiądą się na motocykl, mogą oni w ten sposób skutecznie uniknąć korków i zaoszczędzić swój cenny czas. Jednak jaki motocykl na dojazdy do pracy wybrać?

Motocykl na dojazdy do pracy- jaki powinien być?

Motocykle na dojazdy do pracy są zwykle motocyklami szosowymi. Jak nie trudno się domyślić, dojazdy do pracy zwykle nie są ogromnymi odległościami, więc motocykle do turystki można od razu wykluczyć. Motocykle z przeznaczeniem do długich i żmudnych podróży są wyposażone w większych rozmiarów bak, a także bardziej pojemny silnik, co w praktyce oznacza tyle, że nawet podczas krótkiej podróży, motocykl spali pokaźną ilość paliwa, a to z kolei niezbyt korzystnie odbije się na grubości naszego portfela. Co więcej motocykl do pracy zwykle nie będzie posiadał zbyt zaawansowanej konstrukcji, a także dodatkowych elementów wyposażenia. Są to bowiem dość proste jednoślady, których zadanie jest jasno i klarownie określone- mają one dowieźć użytkownika bezpiecznie do miejsca pracy, a także po pracy do domu. Wybór motocykla na dojazdy do pracy jest również mocno uzależniony od budżetu, który mamy do dyspozycji. Tak naprawdę już do 10 tysięcy, będzie można zakupić dobrej jakości jednoślad, jednak jeśli jesteśmy bardziej wymagający i zależy nam na nieco większej mocy, być może o wiele lepiej będzie, jeśli nieco podniesiemy ustalony limit i skupimy się na urządzeniach z przysłowiowej „wyższej półki”.

Motocykl na dojazdy do pracy- jaki silnik?

Motocykle na dojazdy do pracy mogą mieć różne pojemności silnika. Niektóre modele oferują 125 centymetrów sześciennych, a inne z kolei 220 centymetrów sześciennych lub nawet i więcej. Z pewnością nie chcemy, by motocykl znacznie zrujnował nasz domowy budżet, a jego tankowanie stało się wręcz rutynową, codzienną czynnością. W związku z tym, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę to, w jakich warunkach będzie wykorzystywany motocykl na dojazdy do pracy. Jeśli szukamy maszyny, która bez problemu poradzi sobie w ruchu miejskim, gdzie co chwile należy się zatrzymywać na światłach, ruszać z miejsca czy stać w korkach, z pewnością motocykle o pojemności 125 centymetrów sześciennych będą wystarczające. Nie będą one zużywać dużo paliwa, więc będą maksymalnie ekonomiczne, a co więcej, mogą być one również niezwykle dynamiczne i zwinne. Jeśli jednak dojazd do pracy odbywa się z terenów poza obszarem miejskim, gdzie spokojnie można pozwolić sobie na rozwinięcie nieco wyższych prędkości, warto zdecydować się na kupno mocniejszego motocykla na dojazdy do pracy o pojemności silnika od 220 centymetrów sześciennych, a nawet i więcej. Wówczas płynna jazda z możliwie stałą prędkością, nawet przy większym silniku, nie odbije się negatywnie na grubości naszego portfela.

Przeczytaj również:  Jaki motocykl do miasta?

Motocykl na dojazdy do pracy- komfort

Motocykl na dojazdy do pracy powinien być również komfortowy. Nawet krótka podróż jednośladem, który nie ma ergonomicznej kierownicy i wygodnego fotela, może zmienić się w nieprzyjemne doświadczenie. Warto więc zwrócić uwagę, czy kierownica motocykla na dojazdy do pracy dobrze trzyma się w dłoni, a manetka gazu nie jest trudna w operowaniu nią. Co więcej, warto również wziąć pod uwagę fotel, który w motocyklach szosowych, idealnych na dojazdy do pracy, może mieć również niewielkie oparcie. Dzięki temu motocyklista będzie mógł stabilnie i wygodnie siedzieć, a dzięki temu również zachowa maksymalnie dużą kontrolę nad swoim jednośladem. Nie zapominajmy również o szybie, która może, aczkolwiek nie musi być zamontowana w motocyklu na dojazdy do pracy. Niemniej jednak warto wiedzieć, że jest to dość funkcjonalny dodatek, który skutecznie ochroni przed wiatrem i sprawi, że cała podróż będzie jeszcze bardziej komfortowa.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki motocykl do szybkiej jazdy?

Jaki motocykl do szybkiej jazdy?

Next Post
Gdzie szukać pracy jako kierowca tira?

Gdzie szukać pracy jako kierowca tira?

Related Posts