Jaki motocykl na początek?

Motocykl dla początkującego! Jak wybrać? Na co zwrócić uwagę? Najlepsze maszyny na początek przygody z jednośladami!
Jaki motocykl na początek?

Początkujący motocykliści z pewnością mają ogromnie trudne zadanie, jeśli chodzi o wybór pierwszego jednośladu. Musi to być bowiem maszyna, którą łatwo kontrolować i która pomoże im nabrać odpowiedniego doświadczenia. Jaki więc wybrać motocykl na początek swojej przygody z jednośladami?

Jaki motocykl na początek?- kluczowe czynniki

Wybór motocykla na początek swojej przygody z jednośladami z pewnością jest niezwykle istotną decyzją. To bowiem od niego zależy, czy początkujący motocyklista z łatwością będzie mógł nabrać doświadczenia i obycia z jednośladami, czy być może pierwsza maszyna przysporzy mu wielu problemów i zmartwień. Decyzja ta więc wymaga odpowiedniego przemyślenia i rozważenia wszystkich „za” oraz „przeciw” każdego motocykla, który wpadł początkującemu w oko. Zanim więc wybierze się on do salonu i zacznie oglądać jednoślady, warto by zawczasu sprecyzował swoje preferencje, które obejmują następujące kwestie:

  • klasę motocykla
  • wygląd pierwszego motocykla
  • osiągi jakie są możliwe
  • wady
  • zalety
  • cenę

To właśnie wyżej wymienione czynniki, powinny być idealnie dopasowane nie tylko i wyłącznie do możliwości finansowych, ale przede wszystkim do umiejętności, które w przypadku osób początkujących, wymagają jeszcze przysłowiowego „doszlifowania”. Warto więc, by osoba początkująca również odpowiedziała sobie na pytania: czego oczekuje ona od motocykla?, a także na ile ocenia ona swoje umiejętności? Wówczas można płynnie przejść do etapu poszukiwania dla siebie odpowiedniej maszyny. Podobniej jak zresztą na drodze, tak samo przy ocenie swoich umiejętności, również powinna obowiązywać kultowa już zasada „ograniczonego zaufania”. Nie warto więc zbytnio przeceniać swoich umiejętności. Nawet jeśli tuż po odebraniu wymarzonych uprawnień, czujesz się pewnie i swobodnie za kierownicą jednośladu, warto zauważyć, że poruszanie się w ruchu miejskim, wymaga przede wszystkim doświadczenia. Niemniej jednak nie warto się martwić, gdyż umiejętności będą rosły z każdym przejechanym kilometrem i wraz ze zdobytym doświadczeniem o wiele łatwiej będzie podejmować słuszne decyzje. Właśnie z tego powodu ważne jest, by już pierwsza maszyna, była idealnie dopasowana do potrzeb początkującego motocyklisty.

Przeczytaj również:  Jaki motocykl do 125 cm3

Jaki motocykl na początek?- na co zwrócić uwagę

Podczas wyboru motocykla dla początkujących, ważne jest to, by możliwości jego osiągów tj. przyspieszenie oraz maksymalna prędkość, nie onieśmielały osoby na początku swojej przygody z jednośladem. Na wstępie już warto odrzucić motocykle które są niezwykle duże i ciężkie, gdyż nawet przy małych prędkościach, manewrowanie nimi dla osób początkujących może być ogromnym problemem. Co więcej, nie ułatwi im to również doszkalania techniki jazdy na zakrętach, która wymaga ogromnej wprawy przy dużych maszynach. Pierwszy motocykl powinien być więc lekki i zgrabny, co ułatwi manewrowanie nim. Warto wybrać modele, które nie przerażą swoimi możliwościami początkujących i pozwolą im na doszkalanie swoich umiejętność. W związku z tym, warto dodatkową uwagę poświęcić parametrom silnika. Pierwsza maszyna musi być stosunkowo łagodna i łatwa do kontrolowania przez osoby bez pokaźnego bagażu doświadczeń. Nie warto więc skupiać się na jednośladach o klasie sportowej, gdyż mogą one skutecznie zniechęcić początkujących do jazdy. Co więcej, warto zwrócić uwagę również na to, by motocyklista mógł siedzieć na odpowiedniej wysokości, co zapewni mu dobrą obserwację otoczenia, a jednocześnie zapewni mu większy poziom bezpieczeństwa. Motocykle dla początkujących powinny mieć również ergonomiczną kierownicę i łatwą oraz czułą manetkę gazu, która pozwoli zachować kontrolę nad jednośladem. Dobrym rozwiązaniem są również maszyny, które posiadają cały pakiet asystentów drogowych, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko popełnienia błędu przez początkującego motocyklistę, a nawet w razie ich popełnienia, maszyna będzie mogła je w pewien sposób skorygować.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Gdzie szukać pracy jako kierowca tira?

Gdzie szukać pracy jako kierowca tira?

Next Post
Ile zarabia kierowca tira za granicą?

Ile zarabia kierowca tira za granicą?

Related Posts