Jaki motocykl do turystyki?

Jaki motocykl turystyczny wybrać? Jakie są rodzaje motocykli turystycznych? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu jednośladu?
Jaki motocykl do turystyki?

Motocykle turystyczne charakteryzują się przede wszystkim wygodą i dają możliwość dynamicznej jazdy. Co więcej, można dzięki niemu mieć niesamowite osiągi. Niemniej jednak jaki motocykl do turystyki wybrać?

Motocykl turystyczny- czyli jaki?

Motocykle turystyczne to przede wszystkim maszyny, które zostały zaprojektowane i w całości dedykowane dalekim podróżom. Świetnie więc będzie przemierzało się na nim drogi, a także i bezdroża na całym świecie. To idealne rozwiązanie, jeśli wybierasz się na wycieczkę – chociażby krajową. Wyprawa w okolice Krakowa i Wieliczki może być równie ciekawa jak ta za granicę. Jeśli chcesz dobrze zaplanować taką podróż i sprawdzić ceny biletów – także do Wieliczki – koniecznie zajrzyj tu: https://otobilety.pl/wieliczka-bilety .

Warto zwrócić uwagę na to, że motocykle turystyczne mają całkiem inny kształt, a także różnią się elementami wyposażenia w stosunku do innych motorów. Co więcej, to właśnie motocykle turystyczne są idealnie dopasowane do potrzeb i wymagań użytkownika w zakresie turystyki motorowej. Tak naprawdę, kategoria motocykli turystycznych jest niezwykle szeroka i może obejmować zarówno duże i ciężkie sprzęty, ale jednocześnie takie, które się o wiele wygodniej prowadzą. Czym jeszcze charakteryzują się motocykle turystyczne? Otóż gołym okiem można zauważyć, że mają one znacznie powiększony bak, a także dużą liczbę dodatkowych toreb j sakw. Wszystko po to, by motocyklista mógł bez problemu zapakować wszystkie rzeczy, które są dla niego niezbędne na wyjazd.

Rodzaje motocykli turystycznych

Wspomniane już zostało, że motocykle turystyczne są projektowane przede wszystkim tak, by mogły one idealnie dopasować się zarówno do potrzeb, jak i do preferencji użytkownika. Z tego też powodu, można podzielić motocykle turystyczne na następujące kategorie:

  • motocykle szosowo- turystyczne
  • motocykle sportowo- turystyczne
  • motocykle turystyczne enduro
  • motocykle turystyczne adventure

Jaki motocykl do turystyki wybrać?

Zakup pierwszego motocykla do turystyki z pewnością nie jest łatwym wyborem. Motocyklista musi z pewnością uwzględnić wiele czynników, które nie tylko wpłyną na bezpieczeństwo, ale co najważniejsze również na komfort jazdy. Warto pamiętać, że motocykle turystyczne dedykowane są dalekim podróżom. Jeśli więc zastanawiacie się, jaki jednoślad będzie najlepszy, szczególnie na dalekie wyprawy, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on następujące cechy:

  • zapewnia wygodę jazdy- chyba żaden z motocyklistów nie wyobraża sobie przemierzania autostrad motocyklem, który nie zapewnia wystarczającego komfortu. Wówczas nawet najkrótsza z podróży, może być dość przykrym wspomnieniem. Tak więc koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy motocykl turystyczny posiada ergonomiczną kierownicę. Jest to niezbędne podczas długich podróży, gdyż ergonomiczna kierownica potrafi skutecznie uchronić przed bólem pleców, czy też kończyn. Co więcej, koniecznie trzeba uwzględnić również duże i wygodne fotele. To właśnie dzięki nim jazda jednośladem turystycznym, nawet przez wiele godzin staje się niezwykle komfortowa i przyjemna.
  • ochrona przed wiatrem- motocykliści dobrze zdają sobie sprawę z tego, że podczas jazdy jednośladem po drogach nie zawsze mogą oczekiwać sprzyjających warunków atmosferycznym. Wiele osób wskazuje na to, że motocykl przeznaczony do turystyki zwykle nie rozwija tak wysokich prędkości jak motocykle przeznaczone do jazdy wyczynowej, jednak wiejący z każdej strony wiatr, może całkiem mocno dawać się we znaki podczas długiej podróży. Szczególnie będzie on stanowił problem smagając twarz motocyklistów. Warto więc zwrócić szczególną uwagę czy jednoślady turystyczne posiadają z przodu pokaźnych rozmiarów szybę, które przed tym wiatrem skutecznie ochroni.
  • możliwość zapakowania bagażu- każdy motocykl turystyczny powinien mieć odpowiednią ilość kufrów, sakw a także schowków. Można powiedzieć, że jest to podstawowe wyposażenie.
  • duży zasięg- czyli wspomniany już powiększony bak, dzięki któremu możliwe jest pokonanie znacznej odległości, bez poszukiwania stacji benzynowej.
  • niezawodność działania- czyli warto stawiać na mało awaryjne silniki, a także stabilne konstrukcje.
Przeczytaj również:  Jaki motocykl na początek?

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post
Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Related Posts
Jak wygodnie przewieźć mały bagaż na motocyklu?

Jak wygodnie przewieźć mały bagaż na motocyklu?

Zmorą prawie każdego motocyklisty jest brak miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Istnieją jednak pewne sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Jakie? Plecak motocyklowy to świetny wybór! Przekonaj się, że dobrej klasy plecak to opcja na wygodne przewożenie małego bagażu na motorze.
Krzysztof
Czytaj Dalej