Jaki motocykl do szybkiej jazdy?

Szukasz motocykla do szybkiej jazdy? Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem! Jaki silnik? Jakie dodatkowe wyposażenie powinien on posiadać?
Jaki motocykl do szybkiej jazdy?

Miłośnicy jednośladów z pewnością cenią sobie możliwości, jakie te niepozorne pojazdy mogą im dawać. Duże znaczenie ma również zakres rozwijanej prędkości, by motocykliści mogli poczuć przyjemny dreszczyk adrenaliny. Tak więc jaki motocykl do szybkiej jazdy wybrać?

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z tuningchip.pl

Motocykl do szybkiej jazdy- jaki powinien być?

Motocykle do szybkiej jazdy to szczególna grupa jednośladów. Jak łatwo można się więc domyślić, będą miały one inny kształt, a także wyposażenie niż np. typowe motocykle do turystyki lub do miasta. Motocykle do szybkiej jazdy z założenia mają być po prostu szybkie, a jeszcze lepiej jak będą one możliwie jak najbardziej ekonomiczne. Z racji tego, że są one wykorzystywane głównie na profesjonalnych torach lub przeznaczone od jazdy po płaskim terenie, posiadają również całkiem inną specyfikację techniczną. Tak więc, jaki powinien być motocykl do szybkiej jazdy? Otóż z pewnością wyróżniać się on będzie opływowym kształtem. Im mniejszy opór powietrza będzie stawiać maszyna, tym motocyklista będzie mieć większe wrażenie, że po prostu „płynie” on po drodze. Często więc w motocyklach do szybkiej jazdy można spotkać plastikowe, wstawki, które ściśle przylegają i jednocześnie ochraniają inne elementy jednośladu. Motocykl do szybkiej jazdy musi być również dynamiczny, a także posiadać umiejętność szybkiego przyspieszenia. Dzięki temu będzie z radością wyprzedzać inne pojazdy, a motocyklista będzie czerpał przyjemność z tak szybkiej przejażdżki. Warto również zaznaczyć, że motocykle do szybkiej jazdy powinny cechować się niewielką wagą, co również ma wpływ na ich aerodynamikę.

Motocykl do szybkiej jazdy- jaki silnik?

Motocykle do szybkiej jazdy z pewnością muszą posiadać mocne i solidne silniki. Warto więc zwrócić uwagę tylko i wyłącznie na te modele, które bazują np. na silnikach RS125. Co ważniejsze, niektóre modele motocykli do szybkiej jazdy, gwarantują wysokie prędkości, nawet jeśli silnik nie cechuje się ogromną pojemnością. Nie warto więc sugerować się jedynie pojemnością silnika, gdyż nie jest to parametr decydujący. W pierwszej kolejności, warto właśnie zwrócić uwagę na zegary i sprawdzić, jaką maksymalną prędkość może rozwinąć dany motocykl. Niektóre modele o pojemności 125 centymetrów sześciennych, oferują nawet maksymalną prędkość o wartości 140 kilometrów na godzinę. Niemniej jednak jeśli motocyklista jest o wiele bardziej wymagający, być może lepiej będzie zwrócić uwagę na bardziej zaawansowane modele, które często są pozbawione dodatkowych owiewek, jednak dzięki temu będą mogły rozwijać prędkości rzędu 240 kilometrów na godzinę. 

Przeczytaj również:  Pinsy dla klubów samochodowych i motocyklowych

Motocykl do szybkiej jazdy- wygoda

Nie jest tajemnicą, że szybka jazda wymaga ogromnego doświadczenia, a co najważniejsze, zachowania przez cały czas wystarczającej kontroli nad jednośladem. Jest to niezbędne nie tylko dla płynnej jazdy, ale przede wszystkim dla zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa nawet podczas najbardziej dynamicznej przejażdżki. Z tego też względu pierwsze co, to warto skupić uwagę na kierownicy. Powinna być ona możliwie jak najbardziej ergonomiczna, a operowanie manetką gazu nie powinno przysparzać żadnego problemu motocykliście. Motocykle do szybkie jazdy oczywiście nie będą posiadały szyby chroniącej przed wiatrem, gdyż mogłoby to wpłynąć na ich aerodynamikę. Niemniej istotne okazuje się również siedzisko motocyklisty. Nie będzie ono posiadało dodatkowego oparcia, gdyż motocyklista podczas szybkiej jazdy musi być pochylony do przodu, jednak powinno zapewnić mu solidne podparcie, a także amortyzację podczas ewentualnych nierówności na drodze lub jazdy w koleinach. Musi być wygodne, a także nie ograniczać ruchów kierującego jednośladem. Motocykle do szybkiej jazdy są szczególną grupą pojazdów, a ich wybór nie zawsze należy do najprostszych. Z uwzględnieniem powyższych punktów, warto postawić również na taki jednoślad, który dopasuje się do naszych preferencji.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak urządzić warsztat samochodowy

Jak urządzić warsztat samochodowy

Next Post
Jaki motocykl na dojazdy do pracy?

Jaki motocykl na dojazdy do pracy?

Related Posts