Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych

Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych? Najlepsze modele! Przegląd modeli rynkowych! Najważniejsze informacje!
Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych

Wraz z nadejściem sezonu, coraz więcej miłośników jednośladów będzie chciało wyjechać na polskie ulice. Niemniej jednak, wielu motocyklistów wciąż stoi przed wyborem swojej maszyny. Jaki więc motocykl do 10 tysięcy złotych wybrać? Przegląd popularnych modeli rynkowych.

Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych?- najważniejsze informacje

Warto w pierwszej kolejności zastanowić się, czego możemy spodziewać się wybierając motocykl w budżecie do 10 tysięcy złotych. Śmiało można powiedzieć więc, że jest to dość pokaźna kwota, która z pewnością wystarczy na zakup dość konkretnego sprzętu. Czy warto więc mieć sprecyzowane wymagania, jeśli chce się zakupić motor właśnie w tym przedziale cenowym? Otóż ciężko będzie naprawdę dokonać pewnej systematyzacji, gdyż modele dostępne na rynku, które spokojnie można nabyć do 10 tysięcy złotych, cechują się ogromną różnorodnością i można tu mieć na uwadze zarówno różnorodność  pod względem parametrów i możliwych osiągów, a także różnorodność w zakresie oferowanych rozwiązań wizualnych i estetycznych. Tak więc jaki motocykl do 10 tysięcy złotych warto kupić?

Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych?- Yamaha Fazer 600

Ten kultowy model Yamahy jest produkowany przez firmę już od 1998 roku. Fazer jest niezwykłym modelem, który śmiało może rywalizować z Hondą lub Suzuki, jednak jego ogromną przewagą jest oczywiście cena. Otóż motocykl ten można spokojnie nabyć w cenie do 10 tysięcy złotych. Filozofia w jakiej powstał ten model Yamahy jest dość prosta. Znajdziecie w nim bowiem tradycyjny, sportowy silnik, niemniej jednak jest on osadzony w nowoczesnej i świetnie wyglądającej ramie, wraz z solidnym i dopracowanym zawieszeniem. Można więc spokojnie przyjąć, że jest to idealny motor do codziennej, nawet dość intensywnej eksploatacji. Sprawdzi się on w praktycznie każdych warunkach, a mocna i solidna zabudowa sprawia, że Yamaha Fazer po prostu prezentuje się niesamowicie ciekawie i atrakcyjnie. Warto zwrócić uwagę na nietuzinkowy układ zegarów, a także rozmieszczenie przełączników. Zostały one bowiem tak zaprojektowane, by w każdych warunkach zapewnić motocykliście wzorową i przykładną ergonomię pracy. Co więcej, można tam zauważyć również obecność dość wysoko umieszczonego siedziska, co jest niewątpliwą zaletą w przypadku dość postawnych motocyklistów. Warto wspomnieć, że kanapa jest na tyle wygodna i przestronna, że z powodzeniem można również w dalsze trasy zabrać ze sobą pasażera. Dodatkową uwagę warto poświęcić sercu motocyklu jakim jest Yamaha Fazer 600. Otóż wspomniane serce, to silnik wyposażony w cztery cylindry, o pojemności 600 centymetrów sześciennych. Dzięki temu motocykl może zaoferować użytkownikom aż 98 koni mechanicznych. Do tego dochodzi jeszcze mało awaryjna i ergonomiczna sześciostopniowa przekładnia. Motocykl ten z pewnością sprosta wymaganiom nawet bardziej wymagających użytkowników, gdyż jest wstanie rozwinąć prędkość 100 kilometrów na godzinę w dokładnie 3,3 sekundy. Jeśli będzie on dość rozsądnie traktowany, wówczas spalanie będzie kształtowało się na poziomie około 5-6 litrów benzyny na 100 kilometrów.

Przeczytaj również:  Jaki motocykl do turystyki?

Jaki motocykl do 10 tysięcy złotych?- Honda XRV750 Africa Twin

Drugim modelem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania motocykla do 10 tysięcy złotych jest Honda XRV750 Africa Twin. Jest to klasyczne enduro japońskiej produkcji, który z powodzeniem sprawdzi się podczas codziennej eksploatacji. Dzięki niemu nawet pokonywanie dziurawych, polskich dróg nie będzie wielką przeszkodzą. Niemniej jednak, można liczyć się z nieco większym spalaniem. Model ten jest produkowany od 1988 roku i jest to sprzęt przygotowany nawet do wielkiej turystki, gdyż ma dość pokaźny bak na paliwo, a także dość toporne osłony pod silnikiem. Warto również wspomnieć, że sercem Hondy jest dwucylindrowy silnik widlasty, czterosuwowy, który ma pojemność 742 centymetrów sześciennych i posiaaa on 59 koni mechanicznych. Jest to model niezwykle odporny na trudy intensywnej eksploatacji.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki motocykl do stuntu?

Jaki motocykl do stuntu?

Next Post
Samochody ekologiczne w firmie. Czy warto inwestować?

Samochody ekologiczne w firmie. Czy warto inwestować?

Related Posts
Jak wygodnie przewieźć mały bagaż na motocyklu?

Jak wygodnie przewieźć mały bagaż na motocyklu?

Zmorą prawie każdego motocyklisty jest brak miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Istnieją jednak pewne sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Jakie? Plecak motocyklowy to świetny wybór! Przekonaj się, że dobrej klasy plecak to opcja na wygodne przewożenie małego bagażu na motorze.
Krzysztof
Czytaj Dalej