Jaki samochód do 20 tysięcy?

Jaki samochód do 20 tysięcy złotych wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając auto do 20 tysięcy złotych? Jaki powinien być stan karoserii? Jakie wyposażenie w samochodzie do 20 tysięcy? Wszystko co musisz wiedzieć!
Jaki samochód do 20 tysięcy?

Wybierając samochód zwykle największym ograniczeniem jest zaplanowany budżet. Okazuje się, że ciekawe modele można znaleźć w bardzo różnym przedziale cenowym. Niemniej jednak jaki samochód do 20 tysięcy wybrać?

Jaki samochód do 20 tysięcy?- podstawowe informacje

Wybierając samochód do 20 tysięcy to właśnie budżet jest naszym jedynym ograniczeniem. Niemniej jednak warto zapoznać się z podstawowymi informacjami odnośnie tego, czego właściwie można oczekiwać w tym przedziale cenowym. Otóż okazuje się, że do kwoty 20 tysięcy złotych, możemy znaleźć całkiem dobre i co najważniejsze sprawne pod względem technicznym auto. Z pewnością jednak nie możemy nastawiać się na samochód wysokiej klasy, gdyż auto do 20 tysięcy z pewnością będzie miało już swoje lata, a także swoje przejechane kilometry. Warto jednak wiedzieć, że w tego typu kategorii cenowej najczęściej znajdziemy auta klasy średniej, a to oznacza z kolei, że spokojnie możemy oczekiwać bardziej rozbudowanego i zaawansowanego wyposażenia. W takich autach pojawiają się już podgrzewane fotele, czy lusterka boczne. Warto więc w pierwszej kolejności dokładnie przeczytać ogłoszenie danego sprzedawcy. Jeśli w ramach dodatkowego wyposażenia pojazdu wspomina on jedynie o klimatyzacji i elektrycznych szybach bocznych, warto sobie ten model odpuścić. Z pewnością nie jest on bowiem wart wydania na niego aż 20 tysięcy złotych. W pierwszej kolejności dobrze jest też sprawdzić historię pojazdu, w tym celu warto poprosić sprzedającego o to, by przesłał nam on numer VIN. Wystarczy go później wprowadzić na odpowiednią stronę, a uzyskamy dostęp do całej jego historii. Poświęćmy chwilę na przestudiowanie historii badań technicznych, a jeśli pojawiły się problemy podczas przeglądu, warto dokładnie wypytać sprzedawcę co było wynikiem negatywnego badania technicznego pojazdu. Warto przygotować się na to, że auto to może mieć swoje problemy, więc lepiej za w czasu upewnić się, że zostały one rozwiązane w należyty sposób, a awaria nie powróci do nas jak boomerang zaraz po sfinalizowaniu transakcji.

Przeczytaj również:  Breloki do kluczy dla fanów motoryzacji

Jaki samochód do 20 tysięcy?- stan karoserii

W samochodzie do 20 tysięcy możemy, a nawet powinniśmy oczekiwać dobrze wyglądającej i zadbanej karoserii. W końcu 20 tysięcy złotych jest dość pokaźną kwotą, którą  z pewnością nie chcemy przeznaczyć na auto z dziurami w progach czy podłodze. Świetnym rozwiązaniem okaże się pojechanie do zaprzyjaźnionego zakładu mechanicznego, gdzie można samochód postawić na kanał i dokładnie obejrzeć poszczególne elementy nadwozia. Ważne by podłoga była odpowiednio zakonserwowana przed niszczącym działaniem rdzy, a progi- jeśli nie są nowe, to czy są one wymienione na oryginalne? Pamiętajmy, że progi to miejsce, w których rdza atakuje bez wątpienia najczęściej i to właśnie tam pojawia się najwięcej dziur. Muszą być więc one odpowiednio zakonserwowane lub utrzymane w bardzo dobrym stanie. Warto również przyjrzeć się brzegom przedniej maski oraz klapie bagażnika, a co najważniejsze rantom drzwi. Tam również bardzo chętnie pojawiają się ogniska korozji.

Jaki samochód do 20 tysięcy?- silnik 

Silnik w samochodzie do 20 tysięcy powinien pracować bez najmniejszych problemów. Warto więc dokładnie wsłuchać się, czy nie występują tam żadne niepożądane odgłosy, szczególnie podczas jazdy próbnej, co może być oznaką awarii. Koniecznie trzeba również sprawdzić, czy silnik jest suchy, a w jego okolicy nie ma żadnych wycieków. Ich naprawa jest bowiem niezwykle kosztowna, a często nawet i nieopłacalna, co sprowadza się do tego, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego motoru. Koniecznie sprawdźmy również czy silnik nie bierze oleju, a także czy olej na bagnecie jest czysty, co potwierdzi jedynie dobrą i nieawaryjną pracę samego serca samochodu, którym jest silnik.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak otworzyć warsztat samochodowy?

Jak otworzyć warsztat samochodowy?

Next Post
Jaki samochód do 30 tysięcy?

Jaki samochód do 30 tysięcy?

Related Posts