Jaki samochód do 30 tysięcy?

Jaki samochód do 30 tysięcy? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Wszystko co musisz wiedzieć, zanim kupisz auto do 30 tysięcy złotych! Najważniejsze informacje o samochodach do 30 tysięcy!
Jaki samochód do 30 tysięcy?

W życiu każdego kierowcy przychodzi bowiem taki okres, że niezbędna jest wymiana starego i wysłużonego pojazdu na nowy. Zwykle na zakup drugiego samochodu, możemy też przeznaczyć znacznie większą sumę pieniędzy. Tak więc jaki samochód do 30 tysięcy wybrać?

Jaki samochód do 30 tysięcy?- charakterystyka pojazdów z tego przedziału cenowego

Wybierając auta do 30 tysięcy złotych, z pewnością mamy świadomość, że dysponujemy już całkiem pokaźnym budżetem. Wobec tego nie ma wątpliwości, że nasze oczekiwania pod względem stanu technicznego auta, a także jego stanu wizualnego mogą znacznie wzrosnąć. Śmiało można powiedzieć również, że pojazdy w tym przedziale cenowym można nazwać mocnymi i solidnymi przedstawicielami klasy średniej. W związku z tym nie bójmy się oczekiwać komfortowego pakietu wyposażenia. Absolutnym minimum są już podgrzewane fotele, sprawnie działająca klimatyzacja, a także elektryczne i podgrzewane lusterka boczne. Co więcej samochód w tym przedziale cenowym powinien posiadać również podgrzewaną przednią szybę. Dodatkowo możemy również oczekiwać wszystkich systemów kontrolnych, które wspierają bezpieczną i komfortową jazdę, a w tym ABS i system ESP to absolutne minimum. Niezbędne w samochodzie do 30 tysięcy złotych jest również prześledzenie jego dotychczasowej historii i sprawdzenie, czy z jego udziałem nie były zrejestrowane jakieś zdarzenia drogowe, stłuczki czy kolizję. Wówczas może to oznaczać, że samochód był malowany i naprawiany, a być może nawet jego niektóre elementy zostały wymienione. Jest to znak, że powinniśmy z takiego modelu od razu zrezygnować. W tej cenie jak najbardziej mamy prawo oczekiwać oryginalnych części, a także oryginalnego lakieru. Warto sprawdzić również historie napraw jakie były w pojeździe wykonywane i poprosić sprzedawcę o udostepnienie do wglądu wszelakich faktur i rachunków. Ważne jest bowiem, by każda naprawa została wykonana na czas, a co najważniejsze, by zużyte części zastąpione zostały oryginalnymi, a nie tanimi zamiennikami, gdyż może powodować to problemy w późniejsze eksploatacji auta.

Przeczytaj również:  Nokian Wetproof: dlaczego warto je wybrać do jazdy w sezonie letnim?

Jaki samochód do 30 tysięcy?- perfekcyjny stan nadwozia

Kolejną kwestią, którą należy szczegółowo ocenić jest stan nadwozia i karoserii. W samochodach do 30 tysięcy, mamy prawo oczekiwać ich perfekcyjnego wyglądu pod każdym względem. Oczywiście drobne ślady po uderzeniach kamyczków są niejako do zaakceptowania, jednak głębokie rysy, zaschnięte zanieczyszczenia, które wtopiły się w lakier, a także różnego rodzaju obcierki są sygnałem ostrzegawczym. Świadczą one o tym, że dotychczasowy właściciel nie przykładał dużej uwagi do wizualnych aspektów pojazdu, a w takich miejscach najczęściej pojawiają się pierwsze ogniska korozji. Nie chcemy przecież wydać 30 tysięcy złotych, na samochód który w krótkim czasie będzie nadawał się do gruntownych poprawek blacharsko lakierniczych. Warto też szczególną uwagę poświęcić celem obejrzenia progów. Tam również najczęściej atakuje rdza, a ich wymiana, szczególnie w droższych modelach aut, może być dość kosztownym przedsięwzięciem. Nie zapomnimy również o bliższemu przyjrzeniu się szybom, a szczególnie szybie przedniej. Często odpryskujące podczas jazdy kamyczki doprowadzają do pęknięć. Powinny one zostać naprawione w zakładzie szklarskim, a nawet i cała szyba powinna zostać wymieniona. Jeśli jednak są na niej widoczne ślady po uderzeniach lub odpryskach, znów lepiej zrezygnować z danego samochodu. Odpryski na szybie mają to do siebie, że w nieoczekiwanym momencie mogą się znacznie bardziej powiększyć, a w efekcie zaburzą one nie tylko komfort jazdy, ale również narażą nas na pokaźne koszty, które związane będą z jej całkowitą wymianą. Wybierając auto do 30 tysięcy złotych, mamy prawo znacznie zawyżyć swoje oczekiwania i wybrać tym samym właściwy pojazd.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki samochód do 20 tysięcy?

Jaki samochód do 20 tysięcy?

Next Post
Ile kosztuje nowy samochód prosto z salonu?

Ile kosztuje nowy samochód prosto z salonu?

Related Posts