Jaki samochód elektryczny wybrać

Jaki samochód elektryczny wybrać? Wyposażenie czy zasięg? Jaka moc baterii sprawdzi się do ruchu miejskiego? Jaka bateria na dalsze trasy? Najważniejsze informacje!
Jaki samochód elektryczny wybrać

Popularyzacja elektrycznych samochodów, znacznie zmieniła preferencje zakupowe wielu z nas. Obecnie stawiamy na ekologię, a elektryczne pojazdy świetnie wpisują się w jej zasady. Niemniej jednak jaki samochód elektryczny wybrać?

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu x-moto.com.pl

Jaki samochód elektryczny wybrać?- zasięg pojazdu

Nie da się ukryć, że stacje przeznaczone do ładowania pojazdów elektrycznych, nie znajdują się wszędzie w zasięgu ręki. Z tego też powodu, niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na pojemność akumulatora wybranego przez siebie modelem. W przeciwnym razie, życie i jazda z samochodem elektrycznym, zamiast przyjemności, może stać się procesem niezwykle skomplikowanym. Można więc śmiało powiedzieć, że im większy jest akumulator, tym lepiej. Niemniej jedna bardzo dużo zależy przede wszystkim, od sposobu w jaki eksploatujemy nasz pojazd elektryczny. Okazuje się, że niezbędne dobranie odpowiedniej pojemności baterii, która będzie wprost proporcjonalna do liczby przejechanych kilometrów. Warto więc wiedzieć, że można znaleźć modele z mniejszym zestawem baterii, które mają pojemność 58 kWh, ale również z o wiele większą pojemnością. Weźmy za przykład rzeczone już 58 kWh. Pojemność tak przekłada się na zasięg około 412 kilometrów. Śmiało można powiedzieć więc, że pojemność ta jest wystarczająca na tygodniowe dojeżdżanie do pracy. Co więcej samochody o mocy 58 kWh, zgodnie z zapewnieniami producentów, potrafią rozpędzić się do przysłowiowej „setki” w około 8,7 sekundy. Jeśli jednak zależy nam na nieco mocniejszym modelu, warto postawić na pojazdy elektryczne z zestawem baterii 77 kWh. Taki samochód z kolei pozwoli nam na pokonanie 534 kilometrów, więc bez obaw można ruszyć nim w nieco dalsze trasy. Niemniej jednak warto wspomnieć o tym, że sama pojemność akumulatora to jednak nie wszystko. Niezwykle istotne okazuje się również to, w jakim czasie uzupełnimy ten zasięg. Niektóre modele obsługują bez problemu ładowanie o mocy 125 kW. Dzięki temu, mamy pewność, że nie spędzimy na stacji ładowania pojazdów zbyt dużo czasu. Warto również sprawdzić, czy dany pojazd obsługuje również ładowanie z tradycyjnego gniazdka.

Przeczytaj również:  Jaki samochód do 20 tysięcy?

Jaki samochód elektryczny wybrać?- gabaryty mają znaczenie

W przypadku tradycyjnych samochodów spalinowych, zawsze zwracamy uwagę na ich wielkość, tak by były one dopasowane przede wszystkim do naszych potrzeb. Podobnie więc należy zrobić w przypadku pojazdów wyposażonych w napęd elektryczny. Dobrze więc, żeby wspomniany już samochód elektryczny mógł swobodnie poruszać się po trasie wraz z pasażerami, ale co najważniejsze, musi on sobie również świetnie radzić w mieście. Najbardziej polecanymi modelami są więc SUV-y, które mieszczą się w segmencie D. Zwykle posiadają one długość około 4,68 metrów, a ich rozstaw osi wynosi dokładnie 2,756 metry. Wówczas w takim samochodzie z pewnością znajdziemy miejsce na zabranie ze sobą w trasę kompletu pasażerów, a również będzie on idealny, na spokojną i wygoda jazdę w ciągu dnia. Niezbędne jest również zwrócenie uwagi na bagażnik. Ten zaś powinien być dopasowany idealnie do naszych potrzeb. Obszerne bagażniki świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które posiadają rodziny i które dość często decydują się na dłuższe wyjazdy. Wówczas z powodzeniem będą mogli zapakować do niego niezbędne przedmioty. Mniejsze bagażniki świetnie sprawdzą się zwykłych i kompaktowych miejskich samochodach. Warto także zapewnić pasażerom z tyłu dość dużą ilość miejsca na nogi, a także zadbać o to, by elektryczny pojazd nie miał środkowego tunelu z tyłu. Dość popularną praktyką jest rezygnowanie z dodatkowego wyposażenia kosztem większego zasięgu. Okazuje się, że wybierając odpowiedni model auta nie musimy iść w tym wypadku na kompromisy, a niektóre z pojazdów elektrycznych oferują imponujące wyposażenie, które idzie w parze z dość pokaźnym zasięgiem.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak wypełnić wniosek BDO warsztat samochodowy?

Jak wypełnić wniosek BDO warsztat samochodowy?

Next Post
Jaki motocykl do 125 cm3

Jaki motocykl do 125 cm3

Related Posts