Jaki samochód na pierwszy?

Jaki samochód na pierwszy? Kupno pierwszego auta- wszystko co musisz wiedzieć! Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jaki typ nadwozia wybrać? Najważniejsze informacje!
Jaki samochód na pierwszy?

Wybór pierwszego samochodu często jest jednym z najtrudniejszych z jakim przyjdzie się nam zmierzyć. Okazuje się, że ograniczają nas nie tylko umiejętności, ale także i budżet. Co więcej pierwszy samochód z pewnością będzie musiał znieść wiele błędów kierującego. Jaki samochód na pierwszy więc wybrać?

Jaki samochód na pierwszy?- bezpieczeństwo

Wybierając pierwszy samochód, świeżo upieczony kierowca ma przede wszystkim jeden cel. Musi on bowiem udoskonalić swoje umiejętności i obyć się realiami ruchu na drodze. Jest to więc sprzęt, który ma przede wszystkim pomóc mu w zdobyciu cennego doświadczenia, dzięki któremu za przysłowiowym „kółkiem” będzie się czuł pewnie i komfortowo. Z tego też względu, pierwszy samochód powinien być odpowiednio wyposażone we wszelakie systemy, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy, a także za proces wspomagania prowadzenia pojazdu. Nie jest tu mowa o posiadaniu w aucie kamery cofania, czy czujnika parkowania, jednak kluczowe staje się wyposażenie w postaci poduszek powietrznych, a także wspomaganie kierownicy oraz układu hamulcowego. Można powiedzieć, ze jest to absolutna podstawa i obecnie rzadko już spotyka się auta bez tego podstawowego wyposażenia. Co więcej, bezpiecznym rozwiązaniem dla świeżo upieczonych kierowców będzie też postawienie na nieco mniejszy silnik. Jest to parametr oczywiście zgodnie z którym, ustalana będzie również kwota pojazdu. Warto zadbać również o obecność elektrycznych lusterek, choć nie jest to twardym obowiązkiem.

Jaki samochód na pierwszy?- ekonomia

Słowo ekonomia w uszach kierowców odbija się niczym boomerang i zawsze powraca, w momencie kiedy przyszedł czas na wybór odpowiedniego pojazdu. Szczególne znaczenie będzie to miało oczywiście podczas wyboru auta dla początkującego kierowcy, który z pewnością nie chce w przeciągu tygodnia zrujnować swojego portfela na przeróżnych stacjach benzynowych takich jak Orlen (sprawdź: https://portalfranczyza.pl/orlen-franczyza/) czy u mechaników. Samochód dla początkującego powinien być więc tani, a co najważniejsze, powinien być to taki model, do którego bez problemu będzie można dopasować części zamienne w przystępnej cenie. Istotne stają się również niskie koszty eksploatowania tego pojazdu. Idealnie więc sprawdzą się samochody, które nie mają zbyt pojemnego silnika. Warto również zorientować się, jakie awarie są charakterystyczne i typowe dla danego modelu. Początkujący kierowcy powinni chętnie skorzystać porad ekspertów w zakresie wyboru odpowiedniego auta. Co więcej, warto również wybrać się z nim na oględziny, gdyż pomoże on w rzetelny sposób dokonać faktycznej oceny stanu auta i dobrać samochód dopasowany zarówno do potrzeb jak i do możliwości finansowych. Skorzystanie z takiej pomocy pozwoli również uchronić się przed nieuczciwymi handlarzami, którzy skrupulatnie przygotowują samochody do sprzedania, sprytnie maskując ich wady.

Przeczytaj również:  Naprawa intercoolera

Jaki samochód na pierwszy?- odpowiednie gabaryty

Początkujący kierowcy powinni od razu zrezygnować z samochodów pokaźnych rozmiarów o typie nadwozia kombi. Nie tylko samochody te wymagają większej wprawy w ich prowadzeniu, ale również większych umiejętności w zakresie ich parkowania. Na pierwszy model warto wybierać samochody o typie nadwozia hatchback lub w ostateczności sedan. Nie są one zbyt długie i toporne, dzięki temu będzie się można na nich skutecznie doszkalać w zakresie techniki jazdy. Co więcej, kierowca, szczególnie ten, który niedawno odebrał dopiero prawo jazdy, będzie mógł czuć się w takim aucie o wiele bezpieczniej, podczas wykonywania manewrów parkingowych. Krótszy samochód pozwoli na bardziej precyzyjną jazdę, nawet w małych i ciasnych alejkach parkingowych, a także ułatwi zachowanie nad nim pełnej kontroli. Większe pojazdy, o pojemnych bagażnikach i niezwykle szerokim rozstawie kół, sprawdzą się idealnie, po zdobyciu kilku lat doświadczenia w ruchu drogowym.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaka dotacja na warsztat samochodowy?

Jaka dotacja na warsztat samochodowy?

Next Post
Jak otworzyć warsztat samochodowy?

Jak otworzyć warsztat samochodowy?

Related Posts