Jaka dotacja na warsztat samochodowy?

Jaka dotacja na warsztat samochodowy? Pozyskiwanie środków z Urzędu Pracy! Dotacje unijne na start firmy! Wszystko co musisz wiedzieć!
Jaka dotacja na warsztat samochodowy?

Wielu mechaników, którzy są wykwalifikowani w swoim fachu, marzy o otworzeniu własnej działalności gospodarczej. Niemniej jednak otwarcie własnego warsztatu samochodowego często wiąże się z dość dużą inwestycją. Tak więc o jaką dotację na warsztat samochodowy można się ubiegać?

Jaka dotacja na warsztat samochodowy?- dotacje z urzędu pracy

Sfinansowanie całej inwestycji w postaci otworzenia własnego warsztatu samochodowego może być niezwykle ciężkie i często jest ono poza zasięgiem wielu mechaników, marzących o swojej własnej działalności gospodarczej. Niemniej jednak, jeśli posiadają oni umiejętności, a jedyną przeszkodzą jest brak odpowiednich środków, pod żadnym pozorem nie powinni oni rezygnować z pomysłu na otworzenie własnego biznesu. Okazuje się, ze istnieje wiele sposób, które są jednocześnie sprawdzone i które pomogą uzyskać odpowiednie środki na otworzenie warsztatu samochodowego. Pierwszym sposobem może być zgłoszenie się o pomoc do urzędu pracy, gdzie najczęściej oferowane są dotacje na różne przedsięwzięcia. Oczywiście, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z wszelkimi wymogami, które należy spełnić, zanim zaczniemy poszukiwać odpowiednich wniosków do wypełnienia w zakresie uzyskania dotacji. Takie informacje najłatwiej będzie znaleźć na oficjalnej stronie, właściwego, Powiatowego Urzędu Pracy. Warto również wiedzieć, że tego typu dotacje to pieniądze, które są wypłacane w formie jednorazowej i mieszczą się w przedziale pomiędzy 4-ro a 6-ścio krotnością przeciętnego wynagrodzenia w danym sektorze przedsiębiorstw. Jasno można więc powiedzieć, że nie istnieje jedna, odgórnie ustalona kwota jednorazowa, o którą może starać się przyszły przedsiębiorca. W dużej mierze to właśnie Powiatowe Urzędy Pracy decydują o finalnym przyznaniu kwot od nawet 16 tysięcy złotych, do takich, które mogą przekroczyć nawet 30 tysięcy złotych. Warto w tym momencie wspomnieć, że osoby, które planują otworzyć własny biznes, posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, a także do chwili starania się o dotację pozostawały bezrobotne, mogą liczyć na znacznie wyższe progi oferowanych dofinansowań przez Urząd Pracy. Często mówi się o kwotach które są nawet 15-krotnościa przeciętnego wynagrodzenia wówczas oscylują one w granicach od 25 tysięcy złotych do nawet 35 tysięcy złotych. Jest to bez wątpienia wystarczająca suma do otwarcia własnego warsztatu samochodowego.

Przeczytaj również:  Jak urządzić warsztat samochodowy

Jaka dotacja na warsztat samochodowy?- dofinansowanie z Unii Europejskiej

Warto również zwrócić uwagę na szczególny rodzaj dofinansowań dla nowych i początkujących przedsiębiorców, które oferuje im Unia Europejska. Wówczas to właśnie w odpowiednim urzędzie, można składać wnioski o taką dotację. Zwykle przed jej uzyskaniem niezbędnej jest stawienie się na:

  • zajęcia, które najczęściej prowadzone są w dość dużych grupach
  • potem niezbędne jest wzięcie udziału w konsultacjach
  • jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, w pierwszej kolejności przedsiębiorca może otrzymać jednorazowe pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Zwykle są to kwoty od 25 tysięcy złotych do nawet 27 tysięcy złotych.
  • finalnie przedsiębiorca otrzymuje słynną pomostówkę, czyli nawet 21000 złotych przez pierwszy rok swojej działalności.

Warto w tym momencie wspomnieć, że dotacje unijne na rozpoczęcie własnego biznesu, po zsumowaniu wszystkich korzyści mogą przekroczyć nawet 50 tysięcy złotych, więc jest to o wiele większa kwota, niż ta oferowana przez Powiatowy Urząd Pracy.

Jaka dotacja na warsztat samochodowy?- premia na pozarolniczą działalność

Innym sposobem na pozyskanie właściwych środków na rozpoczęcie własnej działalności jest zgłoszenie się do naboru na premię na działalność pozarolniczą. Jest to idealne rozwiązanie, dla osób, które niestety spotkały się z odmowną decyzją we wcześniej wspomnianych dotacjach. Dzięki tego typu premii, wnioskodawcy mogą ubiegać się nawet o kwoty rzędu 250 000 złotych na sam start swojej firmy.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaki motocykl do 125 cm3

Jaki motocykl do 125 cm3

Next Post
Jaki samochód na pierwszy?

Jaki samochód na pierwszy?

Related Posts
Jak otworzyć warsztat samochodowy?

Jak otworzyć warsztat samochodowy?

Jak otworzyć warsztat samochodowy? Wszystko co musi wiedzieć przyszły przedsiębiorca! Jak określić właściwe PKD dla specjalizacji warsztatu samochodowego? Jakie formalności trzeba będzie załatwić? Najważniejsze informacje!
Avatar
Czytaj Dalej