Jaki samochód do 10 tysięcy?

Jaki samochód do 10 tysięcy złotych? Na co zwrócić uwagę kupując auto do 10 tysięcy złotych? Wszystko co musisz wiedzieć!
Jaki samochód do 10 tysięcy?

Wybór samochodu nie zawsze jest prostą decyzją. Okazuje się, że nie tylko wiedza odnośnie pojazdów jest pewnym ograniczeniem, ale co najważniejsze ogranicza nas również budżet. Niemniej jednak, jaki samochód można wybrać nie przekraczając ustalonego progu 10 tysięcy złotych?

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z blacharstwo-lakiernictwo.com.pl

Jaki samochód do 10 tysięcy?- na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności, jeśli doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz budżet na zakup auta ograniczony jest magiczną kwotą 10 tysięcy złotych, to nie możemy nastawiać się na to, że w ten cenie dostaniemy przysłowiowe kokosy. Auta do 10 tysięcy złotych z pewnością nie powalą nas na kolana swoim wyglądem zewnętrznym, ani także nie zachwycą nas pakietem wyposażenia, jakie można znaleźć nawet w samochodach niższej klasy, jednak z o wiele młodszych roczników. Wart również wiedzieć, ze auta do 10 tysięcy są już autami starszymi, które z pewnością wiele już przeszły, a to oznacza, że mogą mieć pewne problemy. Niemniej jednak pierwszą i najważniejszą kwestią, jaka powinniśmy sprawdzić przy zakupie auta do 10 tysięcy, jeszcze zanim udamy się na oględziny do sprzedawcy, to historia pojazdu. Dzięki dostępnym w Internecie stronom, historię pojazdu można bardzo łatwo zweryfikować, co pozwoli nam się uchronić w razie jakichkolwiek nieuczciwości ze strony sprzedawcy. Niemnie jednak, by takiego sprawdzenia można było dokonać potrzebne będzie nam jedno, z następujących danych:

  • numer VIN pojazdu
  • numer rejestracyjny pojazdu
  • datę pierwszej rejestracji pojazdu

Jeśli na zdjęciach w ogłoszeniu, nie widzimy numeru rejestracyjnego, warto wysłać do sprzedawcy wiadomość z prośbą o ich udostępnienie. Wówczas powyższe dane wpisujemy we właściwe pola na stronie internetowej i możemy uzyskać wgląd w historię pojazdu. Przy zakupie samochodu do 10 tysięcy złotych, szczególną uwagę warto poświęcić na przejrzenie historii badań technicznych- ile razy pojazd uzyskał negatywny wynik? Co więcej należy wziąć pod uwagę również ostatnim zarejestrowany stan licznika pojazdu, gdyż niektórzy sprzedawcy, lubią licznik kilometrów znacznie „odmłodzić”, co oczywiście jest praktyką niezgodną z prawem. Warto również prześledzić informacje o dotychczasowych zmianach właścicieli i ewentualnych, zgłoszonych kradzieżach auta. Wówczas możemy zaoszczędzić sobie zarówno czasu jak i nerwów, które musielibyśmy spędzić na oglądaniu dość „podejrzanego” auta.

Przeczytaj również:  Jaki samochód na pierwszy?

Jaki samochód do 10 tysięcy?- stan techniczny

Wspomniane już zostało, że w takim budżecie nie możemy spodziewać się auta w idealnym stanie technicznym. Niemniej jednak, pierwszą rzeczą, która wymaga sprawdzenia jest przede wszystkim karoseria. Warto dokładnie się jej przyjrzeć, a nawet poprosić sprzedawcę o możliwość zabrania auta do warsztatu, gdzie specjaliści mogą dokonać rzetelnej oceny jego stanu. Niemniej jednak jeśli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów związanych z wizytą w warsztacie, warto wstępnej oceny stanu pojazdu dokonać samodzielnie. Wówczas należy zwrócić uwagę na:

  • stan nadwozia, a także na stan karoserii- nawet w aucie do 10 tysięcy złotych nie powinno być śladów po odpryskach czy ognisk korozji. Warto również zwrócić uwagę, czy samochód nie był malowany, wówczas niezbędne będzie udanie się na miejsce oględzin wraz z miernikiem lakieru.
  • silnik-  spod maski nie powinien wydobywać się jakikolwiek dym, a co więcej istotna jest również barwa spalin. Niebieski kolor może być wyznacznikiem znacznego zużycia. Co więcej jeśli silnik jest świeżo umyty, może to oznaczać próbę zatuszowania wycieków.
  • wnętrze samochodu- dokładnie należy przyjrzeć się fotelom, pedałom, a także dźwigni zmiany biegów. Duże ślady zużycia mogą wskazywać na intensywną eksploatację pojazdu, co może również wskazywać na ukryte w nim problemy.

Warto również wykonać jazdę próbną, dzięki której jeszcze lepiej będziemy mogli sprawdzić prace silnika, a także sprawdzić jak auto prowadzi się po drodze.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak wygląda praca kierowcy tira?

Jak wygląda praca kierowcy tira?

Next Post
Jak wypełnić wniosek BDO warsztat samochodowy?

Jak wypełnić wniosek BDO warsztat samochodowy?

Related Posts