Jaki motocykl do miasta?

Wybierasz motocykl do miasta? Sprawdź który będzie najlepszy! Jaka pojemność motocykla miejskiego? Czym powinien się on charakteryzować?
Jaki motocykl do miasta?

Motocykle to niezwykle funkcjonalne jednoślady, które nie tylko zawsze znajdą miejsce na parkingu, ale są przede wszystkim dość ekonomiczną alternatywą dla samochodu. Niemniej jaki motocykl do miasta wybrać?

Motocykl do miasta- czyli jaki?

Poruszanie się w ruchu miejskim, szczególnie w zatłoczonych i wiecznie zakorkowanych metropoliach z pewnością nie należy do najłatwiejszych, szczególnie dla motocyklistów. Tak więc, jak łatwo można się domyślić, motocykle do miasta będą miały znacznie inną charakterystykę, niż np. motocykle sportowe lub motocykle przeznaczone do turystki. Tak więc, jaki powinien być motocykl, dedykowany do ruchu miejskiego? Otóż z pewnością musi być ona maksymalnie zwinny, a także wygodny i oczywiście dynamiczny. Duże miasta mają typową infrastrukturę drogową, co oznacza, że pojawiają się na drogach często przeszkody w postaci niezwykle wysokich krawężników, czy chociażby torów kolejowych lub nawet i kolein. Motocykl miejski, musi mieć możliwość szybkiego i skutecznego pokonania ich wszystkich. Warto również wspomnieć o tym, że motocykl do miasta powinien być odpowiednio lekki, a także zgrabny, by bez trudu mógł się zmieścić pomiędzy rzędami aut, które utknęły w korku, a także by z łatwością wpasował się nawet w najmniejsze miejsce na parkingu.

Motocykl do miasta- jaki typ wybrać?

Jazda po dużym mieście z pewnością dla motocyklistów jest niezwykle wymagająca. Muszą oni bowiem przez praktycznie cały czas niezwykle uważnie obserwować otoczenia. Co więcej, muszą mieć oni zapewnioną maksymalną kontrolę nad swoim jednośladem, a jednocześnie muszą dokładnie przewidywać zachowania innych kierowców na drodze. Pamiętajmy, że motocykle w żadne sposób nie chronią ciała przed zgniotem, ani nie są wyposażone w ochronne pasy bezpieczeństwa czy nawet i poduszki powietrzne. Tak więc, najlepszym wyborem do miasta jest motocykl, w którym użytkownik będzie mógł przyjąć wygodną, a co najważniejsze również wysoką pozycje, co jest gwarantem zapewnienia dobrej widoczności. Warto zauważyć, że jednym z rodzajów motocykli, które są szeroko rekomendowane do ruchu miejskiego jest motocykl o typie naked. Jest to typ jednośladu niezwykle uniwersalny, a także nieco szosowo-turystyczny. Nie posiada on owiewek, jednak łączy on w sobie różne cechy. Motocykl o typie naked jest przede wszystkim lekki, a także wygodny i co najważniejsze wytrzymały. Niemniej jednak do miejskich dżungli polecane są również motocykle klasyczne o typie np. cafe racer lub choppery. Niemniej jednak warto sprawdzić, czy pozycja jaką zajmuje kierowca w tym motocyklu, wciąż zapewni mu odpowiednią wysokość i zachowanie dobrej kontroli nad jednośladem.

Przeczytaj również:  Jaki motocykl do 125 cm3

Motocykl do miasta- jaka pojemność?

Warto w tym momencie dokonać pewnego rozróżnienia. Otóż motocykl miejski powinien być maksymalnie dynamiczny, jednak nie jest to równoznaczne z tym, że musi być on ponadprzeciętnie mocny. Warto zaznaczyć, że niezwykle duża moc i pojemność motocykla miejskiego będzie nie małą przeszkodą. Dlaczego? Otóż utrzymanie prędkości około 50 kilometrów na godzinę, na typowym motocyklu sportowym może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Mocny silnik wymaga przede wszystkim ciągłej kontroli, a także dużego wyczucia podczas operowania manetką gazu. Duża pojemność motocykla miejskiego oznacza także o wiele większe spalanie, a miejski motocykl, wręcz przeciwnie powinien być jak najbardziej ekonomiczny. Tak naprawdę, jeśli motocyklista nie ma zbyt wysokich wymagań, to świetnie sprawdzi się sprzęt nawet o pojemności około 125 centymetrów sześciennych, co oznacza, że nie wymagają prawa jazdy i będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich początkujących miłośników jednośladów. Warto jednak wspomnieć, że jedne z najpopularniejszych pojemności motocykli przeznaczonych do jazdy po mieście mieszczą się w przedziale od 500 do 600 centymetrów sześciennych. Są one wciąż dość oszczędne i przy tym łatwe w kontrolowaniu.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Next Post
Jak zostać kierowcą Tira?

Jak zostać kierowcą Tira?

Related Posts