Co zabrać do jedzenia na długą podróż samolotem? Oto kilka wskazówek

Co zabrać do jedzenia na długą podróż samolotem? Oto kilka wskazówek

Podróże samolotem są niezwykle ekscytującym przeżyciem. Nie da się ukryć jednak, że najdłuższe dystanse, wymagają przebywania na pokładzie maszyny przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt godzin. Wówczas normalnym jest fakt, że pasażerowie stają się głodni. Wobec tego co zabrać do jedzenia na długą podróż samolotem?

Dlaczego dobrze jest zabrać jedzenie do samolotu?

Portal Travelers radzi wszystkim pasażerom zrobić dobre zaopatrzenie w artykuły spożywcze, zanim znajdą się na pokładzie samolotu, który operuje na długich trasach. Dlaczego? Wiele podróżnych z pewnością się zastanawia, jaki w ogóle jest sens tego, by zabierać ze sobą prowiant. Przecież w przypadku luksusowych przewoźników, a nawet w przypadku tanich linii lotniczych, na pokładzie zawsze dostępny jest pełny serwis i pełna obsługa. Stewardessy i stewardzi starają się zawsze ze wszystkich sił, by pasażerom dosłownie nie zabrakło niczego, a także by ich podróż minęła w jak najprzyjemniejszych warunkach. Jednak każdy kto, nie podróżuje klasą biznes, a jedynie tradycyjnymi liniami lotniczymi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tanie bilety, muszą być w jakiś sposób rekompensowane. Jak mogą sobie niskie i atrakcyjne ceny zrekompensować właśnie linie lotnicze? Okazuje się, że oferują oni swoim pasażerom z pewnością jedne z najpyszniejszych i najwyższej jakości produktów, jednak są one jednocześnie 2 lub 3 razy droższe niż normalnie. Wobec tego jeśli jeszcze kiedykolwiek będziemy zastanawiać się, dlaczego warto zabrać ze sobą do samolotu prowiant i napoje, wówczas odpowiedzią są przede wszystkim względu ekonomiczne. Dla większego zobrazowania nierówności cen, jakie występują na pokładach samolotów, śmiało można powiedzieć, że puszka Coca-Coli, która normalnie kosztuje może 1 euro 50 centów, na pokładzie samolotu będzie nas kosztowała od 5 do 8 euro. Jak więc widać, różnica jest kolosalna, a już nikt z nas nie chce przecież spędzać długiej podróży samolotem będąc jednocześnie głodnym jak i spragnionym.

Przeczytaj również:  Filtracja oleju zamiast pełnej wymiany

Co zabrać ze sobą do jedzenia na długą podróż samolotem?

Kwestia zabierania ze sobą jedzenia do samolotu jest mocno kontrowersyjna. Wiele linii lotniczych bowiem zezwala na zabranie ze sobą w bagażu podręcznym, czyli tym który realnie możemy wnieść na pokład samolotu, jedynie te produkty spożywcze, które będą zakupione w strefie bezcłowej na lotnisku. Niemniej jednak nadal, będzie to o wiele tańsze rozwiązanie, niż to, które mamy zaproponowane na pokładzie samolotu. Pojawia się jednak pytanie, jakie produkty spożywcze zabrać ze sobą w długą podróż samolotem? Otóż przede wszystkim takie, które pod otwarciu nie uderzą nosów wszystkich pasażerów aromatem. Można powiedzieć, że najlepiej sprawdzą się:

  • słodkie oraz słone przekąski- chipsy i paluszki, a także orzeszki ziemne są idealnym rozwiązaniem w momencie, kiedy dopadnie nas w trakcie podróży „mały głód”. Z kolei słodkie batoniki i ciastka skutecznie pomogą podnieść poziom węglowodanów, czym dostarczą do naszego organizmu znacznie więcej energii, a jednocześnie sprawią, że będziemy czuli się syci na długi czas.
  • gotowe kanapki z lotniska- lotniskowe bufety oferują gotowe kanapki, które można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Są one nie tylko pożywne, ale również i niezwykle smakowite. Warto więc się skusić na jedną z nich jeszcze przed odlotem.
  • gotowe dania- gotowe dania na pokładzie samolotu brzmią dziwnie? Nic bardziej mylnego! Z pewnością znajdziecie na lotnisku wiele restauracji, które z przyjemnością zapakują wam zamówione danie „na wynos”. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się prawdziwie „domowym” jedzeniem na pokładzie samolotu podczas niezwykle długiej podróży. Co więcej taki zestaw obiadowy będzie kosztował was tyle, co kupiona na pokładzie samolotu puszka Coca-Coli.

Pasażerowie nie powinni również zapomnieć o tym, by zabrać ze sobą coś do pica. Świetnie sprawdzi się woda mineralna, które nie będzie powodowała żadnych problemów gastrycznych, co będzie szczególnie istotne podczas niezwykle długiej i męczącej podróży samolotem.

Przeczytaj również:  Dlaczego warto czytać specjalistyczne portale o samochodach?

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Lekarz stomatolog- czy może wziąć w leasing samochód?

Lekarz stomatolog- czy może wziąć w leasing samochód?

Next Post
Zwolnienie lekarskie a jazda służbowym autem

Zwolnienie lekarskie a jazda służbowym autem

Related Posts