Jak wybrać preparat do regeneracji silnika?

Tak to już jest, że w silnikach spalinowych pojazdów osobowych i dowolnych maszyn nie zawsze wszystko gra i hula, jak byśmy tego chcieli. Zazwyczaj jest to wina nas samych, ponieważ zaniedbaliśmy maszynę. Lekceważenie regularnej pielęgnacji silnika może doprowadzić do poważnej usterki, a to z kolei zmusi nas do kosztownych napraw. Aby tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w preparat do regeneracji silnika. Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Czy sam olej silnikowy nie wystarczy?

Gdy zwiększa się zużycie paliwa, a mocy w silniku ubywa – coś jest ewidentnie nie tak. Olej silnikowy służy przede wszystkim do zapobiegania nadmiernego stykania się elementów maszyny ze sobą, łagodząc tym samym tarcie metalu. Warstewka oleju pokrywa powierzchnie tarcia i tworzy na nich tzw. film olejowy. Oleje to więc najbardziej skuteczne, jak dotąd, sposoby zabezpieczenia silnika. Nie są jednak w stanie całkowicie powstrzymać wytwarzania tlenków czy sadzy nagaru, która siada na podzespołach, aż w końcu jej poziom przekracza dopuszczalne normy i rodzi się problem. Niekiedy bardzo poważny. Wówczas profesjonalny preparat do czyszczenia silnika staje się najlepszym przyjacielem kierowcy.

Jak wspomóc działanie oleju silnikowego?

Choć nowoczesny olej syntetyczny ma dobre właściwości regeneracyjne (rozpuszcza część zanieczyszczeń), jego działanie bywa ograniczone. Zwłaszcza w samochodach, których właściciele lubią wcisnąć gaz do dechy, kręcić bączki na parkingach czy po prostu przemierzać długie odległości z częstą jazdą pod górkę. Zasada jest bardzo klarowna: im więcej pracy musi wykonać maszyna, tym więcej powstaje zanieczyszczeń. A im więcej sadzy oraz innych substancji, tym częściej powinno się myśleć o zastosowaniu preparatu do regeneracji silnika.

Dodatek do oleju silnikowego powinien być wysokiej jakości. Rzecz w tym, aby sam nie stał się jakąś formą zanieczyszczenia. Jego działanie również musi być stosunkowo łagodne, ponieważ zbyt agresywne środki (w dodatku źle dawkowane) mogą wyrządzić szkody. Tu tak naprawdę balans jest potrzebny i tym właśnie charakteryzuje się preparat z górnej półki. Jego zastosowanie nie dość, że dobrze przeczyszcza układ napędowy, to jeszcze wyrównuje pracę silnika, poprawia ciśnienia sprężania i zmniejsza zużycie oleju silnikowego.

Przeczytaj również:  Biopaliwo z konopi indyjskich alternatywą dla paliw kopalnych

Co to jest ceramizacja samochodowa?

To innowacja w pielęgnacji podzespołów, które znajdują się pod maską każdego pojazdu. Silnik, skrzynia biegów, wszędzie odkłada się osad będący wynikiem tarcia. Technika ceramizacji polega na połączeniu dyfuzji cząsteczek ceramicznych z cząsteczkami metalu przemieszczającymi się w oleju. W rezultacie wewnątrz samochodu powstaje powłoka ceramiczno-metalowa, która wypełnia ubytki w strukturze podzespołów.

Korzyści są wręcz oszałamiające. Regeneracja silnika odbywa się w zasadzie sama przez się, co widać chociażby przy wymianie oleju, który nie jest tak zanieczyszczony jak w przypadku braku dodatków ceramicznych. Co więcej, preparat do regeneracji silnika z ceramizacją pozwala korzystać z samochodu w czasie trwania procesów regeneracyjnych, zatem postój czy demontaż czegokolwiek nie jest wymagany.

Czy dobry preparat ułatwia rozruch zimnego silnika?

Jak najbardziej. Preparaty do regeneracji silnika działają bardzo kompleksowo. Znaczy to, że ułatwiają ogólną pracę maszyny, co ma przełożenie na każdą dosłownie sytuację drogową, w tym rozruch. Zadbany silnik lepiej reaguje. Jego aktywność wykazuje się płynnością. A tak się akurat składa, że większość z nas właśnie zimą najbardziej potrzebuje poprawnie działającego silnika. Dobry preparat regeneracyjny powinien więc znaleźć się w każdym garażu.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Jak wybrać opony zimowe – co należy brać pod uwagę?

Next Post
jak zrobić makijaż który przetrwa brak klimatyzacji

Jak zrobić makijaż, który przetrwa brak klimatyzacji w samochodzie?

Related Posts