Top 5 filmów akcji o samochodach

filmy o samochodach

Jeżeli siedzisz w domu świetnym pomysłem, by zabić nudę są filmy akcji. Proponujemy top 5 najciekawszych filmów o samochodach. Usiądź wygodnie w fotelu i obejrzyj jedną ze specjalnie wyselekcjonowanych przez nas propozycji. Jest to idealna forma relaksu dla wszystkich tych osób, które uwielbiają dynamiczne kino.

Taxi z 1998

Pierwszym i jednocześnie najstarszy w naszym zestawieniu, ale zdecydowanie wartym uwagi jest film „Taxi” z 1998 roku. Opowiada historię taksówkarza i pechowego funkcjonariusza policji, którzy łączą siły, by złapać szajkę złodziej. W filmie nie brak pościgów samochodowych, niespodziewanych zwrotów akcji i zabawnych dialogów. Film otrzymał dwie nagrody Cezar oraz 5 nominacji. 

Szybcy i wściekli film fabularny z 2001

Tego filmu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, jeśli jednak jeszcze nie widziałeś „Szybkich i wściekłych” w takim razie jest to pozycja obowiązkowa. Klasyk kina sensacyjnego. Jest to amerykańska produkcja reprezentująca filmy fabularne o wyścigach samochodowych gangów.

Szefem szajki jest Dominic Toretto (Vin Diesel), który miasto traktuje jak swój tor wyścigowy. Jednak nic nie jest w tym filmie czarne i białe, bowiem pojawia się główny bohater Brian O’Conner (Paul Walker), który pracuje pod przykrywką. Jest on policjantem i próbuje rozbić gang organizujący nielegalne wyścigi samochodowe. Wszystko przebiega po myśli Briana, póki nie poznaje on siostry szefa przestępczego światka. Zapada mu ona głęboko w serce, co powoduje, że sprawy komplikują się w znaczący sposób. Główny bohater musi niejednokrotnie podejmować trudne decyzje. Wszystko odbywa się w atmosferze szaleńczych pościgów samochodowych, niekontrolowanej wojny nerwów i emocjonalnego napięcia do granic ludzkich możliwości. Dodatkowej porcji adrenaliny dostarcza fakt, że akcja odbywa się poza prawem, Brian bowiem wkracza do świata, gdzie nie ma zasad. Tutaj wszystko opiera się na swoistych rytuałach i nie ma miejsca na błędy.

Film jest o tym wszystkim, czego potrzebujesz by się świetnie bawić. Jest to dobre kino sensacyjne, mamy tutaj szybkie samochody, są piękne kobiety i mężczyźni jak z okładek magazynów. Dodatkowym atutem, by Cię przekonać do obejrzenia jest fakt, że film zdobył nagrodę Złoty Popcorn oraz 11 nominacji.

Przeczytaj również:  Jak prawidłowo przewozić psa w samochodzie?

Drive film z 2011 

Młody kierowca, w tej roli nieprzeciętny Ryan Gosling, to za dnia kaskader, zaś w nocy zmienia się w osobę, która pomaga przestępcom uciekać z miejsca zbrodni. Wykorzystuje do tego swoje niezwykłe umiejętności prowadzenia samochodu. Jego życie cały czas toczy się na najwyższych obrotach. W pewnym momencie pojawia się Erin (Carrie Mulligan) i na zawsze zmienia jego życie. Cichy i opanowany bohater zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką, rodzi się między nimi uczucie. Pewnego dnia wraca mąż Erin, który obraca się w przestępczym świecie. Oczywiście pojawiają się kłopoty. Drive postanawia pomóc mężowi swojej przyjaciółki w anulowaniu długu u groźnych gangsterów. Film zdobył nagrodę Złota Palma, 15 innych nagród i 49 nominacji.

Wyścig film z 2013

Film Wyścig z 2013 roku to biograficzny dramat sportowy. Akcja dzieje się w latach 70 XX wieku. Ludzie kochają ten film, ponieważ zabiera widza, w inny czas i miejsce. Pokazuje mnóstwo szczegółów na temat Formuły 1, o których większość z nas nie wie, dopóki nie obejrzy filmu. Trudno powiedzieć, że film ten jest tylko o samochodach, to bardziej film o pasjonującej, pełnej emocji ,morderczej rywalizacji pomiędzy dwoma mistrzami kierownicy, Nikim Laudą i Jamesem Huntem. O ile poprzednia pozycja jest  typową rozrywką, tutaj możemy dowiedzieć się wielu faktów o wyścigach samochodowych i o życiu jakie prowadzili Lauda i Hunt. Film zdobył nagrodę BAFTA oraz 27 nominacji.

Baby driver film z 2017

To hollywoodzki hit z 2017 roku, w którym przeplatają się dwa motywy, najbardziej pożądane przez fanów pościgów samochodowych jest to sam pościg i strzelanina. Główni bohaterowie filmu to Ansel Elgort i Kevin Spacey. Akcja filmu rozgrywa się w Atlancie w stanie Georgia i opowiada historię nastoletniego chłopca o imieniu Miles, którego każdy nazywa „Baby”. Wiele lat temu stracił rodziców w wypadku, został ciężko ranny i cierpi na niedosłuch, dlatego podczas jazdy ciągle słucha muzyki. Tytułowy Baby driver doskonale potrafi prowadzić auto, zatrudnia się jako kierowca w napadach rabunkowych i pomaga uciekać przestępcom, co po pewnym czasie doprowadza go do poważnych kłopotów. Film zdobył nagrodę BAFTA, 3 inne nagrody i 21 nominacji.

Przeczytaj również:  Dbanie o zęby – najważniejsze rady i wskazówki dla każdego

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Ubezpieczenie OC – co grozi w przypadku braku polisy?

Next Post
dbanie o zęby

Dbanie o zęby – najważniejsze rady i wskazówki dla każdego

Related Posts