Motocykle Benelli – przegląd najciekawszych modeli!

Motocykle od Benelli spodobają się zarówno amatorom mocniejszych wrażeń, jak i miłośnikom pięknych motocykli, które mają w sobie coś więcej niż mechaniczne podzespoły – jak to na włoską motoryzację przystało. Jak zatem wyglądają najciekawsze maszyny ze stajni Benelli? Jakie pojemności mamy do wyboru? Czy producent przygotował coś dla właścicieli prawa jazdy kategorii B? Już odpowiadamy!

Benelli, czyli włoska sztuka motoryzacji

Wśród współczesnych jednośladów motocykle Benelli są bardzo ciekawą ofertą, która stanowi doskonałe odwzorowanie bogatej historii motoryzacyjnej włoskiego producenta. Trzeba bowiem zauważyć, że jest to marka, która istnieje od 1911 roku i zapisała się w historii dużymi osiągnięciami w produkcji motocykli sportowych biorących udział w zawodach.

Po wielu latach problemów, wynikających przede wszystkim z niesprzyjającej koniunktury, włoski producent jednośladów z Pesaro powraca i ze wsparciem grupy Qianjiang (QJ) oferuje szereg całkiem dobrych i niezwykle stylowych maszyn. Przy czym są one niezwykle udanym połączeniem włoskiej stylistyki ze sportowym zacięciem, a wszystko to oferowane jest w naprawdę przyzwoitej cenie.

Co ważne, w ofercie motocykli Benelli znajdziemy zarówno potężniejsze maszyny, dedykowane dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A, jak i mniejsze dla tych, którzy dysponują prawo jazdy kategorii B.

Motocykle Benelli na prawo jazdy kategorii A

W ofercie Benelii, która dostępna jest również w krakowskim salonie Moto-Trip, znajdziemy kilkanaście modeli o różnej pojemności i konstrukcji. Są to przede wszystkim motocykle typu naked, touring i enduro oraz model Imperiale 400 nawiązujący w swoim stylu do klasyki motoryzacji. Poniżej przedstawiamy wybrane modele motocykli Benelli:

  • Benelli 752S – powernaked, który jest świetną maszyną łączącą w sobie przepiękną muskularną stylistykę, ze sportowym zacięciem.
  • Benelli Leoncino 800 – najmocniejszy motocykl w stajni z pojemnością 754 cm3, mocarny, zadziorny i nowoczesny w swojej stylistyce, dostępny także w pojemnościach 499,6 cm3 i 249 cm3.
  • Benelli TRK 502 – kwintesencja enduro, świetny motocykl na każdą drogę, również tą dalszą i pełną wyzwań!
Przeczytaj również:  Odgrzybianie klimatyzacji – jak znaleźć dobrego fachowca?

Poszczególne maszyny dostępne są w różnych wariantach i mocach, dlatego każdy znajdzie wśród nich motocykl odpowiedni dla siebie. Powyższe jednoślady są dedykowane dla posiadaczy prawa jazdy na motocykle. Włoski producent przygotował jednak również kilka modeli dla tych, którzy mają prawo jazdy kategorii B. Jest to rozwiązanie idealne dla tych, którzy jeszcze nie mają prawa jazdy kategorii A a już chcą się cieszyć jazdą na motocyklu.

Motocykle Benelli na prawo jazdy kategorii B

W tej grupie znajdziemy motocykle Benelli o pojemności 125 cm3. Do wyboru jest kilka ciekawych opcji, takich jak:

  • Benelli Leoncino 125 – czyli nieco słabsza, ale nadal niezwykle stylowa wersja Leoncino, która doskonale sprawdzi się zarówno do jazdy miejskiej, jak i w nieco dłuższych trasach.
  • Benelli BN 125 – nowoczesny i kompaktowy motocykl o bardzo oryginalnym designie, świetnie nadający się na rozpoczęcie przygody z jazdą na motocyklach.
  • Benelli Tornado Naked TNT 125 – kolejna bardzo ciekawa propozycja motocykla o wyjątkowym wyglądzie i świetnych właściwościach jezdnych.

Nie trudno zauważyć, że motocykle Benelli odznaczają się nietuzinkowym i ciekawym wyglądem oraz nowoczesną konstrukcją i świetnymi osiągami. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety i naprawdę atrakcyjną cenę, są one z pewnością maszynami, które motocykliści szukający czegoś wyjątkowego powinni na serio brać pod uwagę.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Regeneracja wtrysków – czy się opłaca? Na czym polega?

Next Post

Mandatowy armagedon i kamera samochodowa. Dlaczego warto ją mieć?

Related Posts