Filtracja oleju zamiast pełnej wymiany

filtracja oleju

Olej pozwala na pracę wielu urządzeń m.in. poprzez oddziaływanie na elementy ruchome. Ponadto jego zadaniem jest odprowadzanie ciepła i zanieczyszczeń, które powstają w wyniku tarcia. Aby olej nie uległ zużyciu, warto przeprowadzać proces filtracji, który polega na oczyszczeniu substancji. Jakie są zalety filtracji? Jak wygląda cały proces? 

Filtracja oleju – zalety

Filtracja ma na celu przede wszystkim wydłużenie żywotności oleju. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii żywotność zostaje wydłużona nawet pięciokrotnie. W trakcie pracy danej maszyny olej wchodzi w reakcje z różnymi cząstkami. Oddziałuje na niego również wysoka temperatura czy tlen. Dochodzi do reakcji chemicznych, m.in. utleniania. Tak naprawdę zanieczyszczenia mogą dostać się do oleju zarówno z zewnątrz (m.in. pył z otoczenia), jak i wewnątrz (m.in. cząstki metaliczne, korozji). Dzięki procesowi filtracji z oleju usuwane są cząstki stałe, w tym cząstki metali będących katalizatorami procesu utleniania. Odpowiednio przeprowadzony proces pozwala na ponowne wykorzystanie oleju.

Proces filtracji – badanie poziomu zanieczyszczenia 

Zanieczyszczenia obecne w danym oleju dzielą się na widoczne i niewidoczne uzbrojonym okiem. Dostrzec można m.in. cząstki metaliczne. Oprócz wielkości zanieczyszczeń dużą rolę w doborze metody i procesu filtracji odgrywa ilość zanieczyszczeń, która jest obecna w jednostce objętości. Pozwala ona oszacować, jak bardzo zanieczyszczona jest dana ciecz. Aby dokonać pomiaru ilości zanieczyszczeń, należy zastosować jedną z metod:mikroskopową (membranową) lub automatyczną (blokadowa, laserowa). Następnie konieczne będzie dobranie klasy czystości oleju i przejście do właściwego procesu filtracji. Właściwy etap filtracji trwa od kilku godzin. Jego czas trwania zależy przede wszystkim od poziomu zanieczyszczenia cieczy. Im olej jest bardziej zanieczyszczony, tym proces będzie trwał odpowiednio dłużej. Sama filtracja polega na oddzieleniu zanieczyszczeń poprzez zatrzymanie jednego ciała w filtrze.

Filtracja oleju hydraulicznego – co należy wiedzieć? 

Filtrowanie oleju hydraulicznego wiąże się również z istotnym czynnikiem ekonomicznym, ponieważ pozwala na oszczędność znacznych środków finansowych. Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że filtracja oleju poprawia jakość oleju. Pozwala to na zwiększenie niezawodności maszyn przemysłowych. Dzięki zastosowaniu oleju poddanego wcześniej procesowi filtracji wydłuża się żywotność danego urządzenia, w tym czasookresy między remontowe. Usługi filtracji olejów oferuje firma Olbromski.

Przeczytaj również:  Recenzje klientów: Najlepsze salony oferujące samochody używane

Mamy wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie urządzenia, dzięki którym wykonamy usługę na najwyższym poziomie. Jak widać, proces filtracji jest dość skomplikowany i uzależniony od danej branży. Dlatego tak istotne staje się wybranie odpowiedniego wykonawcy, który przeprowadzi kompleksową analizę oleju i dobierze metodę oczyszczania. Świadczymy usługi w ramach wysokiej jakości systemów KLEENOIL, którego sercem jest profesjonalny filtr wykonany z pulpy celulozowej. Dzięki długim włóknom nawijanych na siebie gęsto pozwalają na efektywną filtrację. Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na pytania oraz doradzimy w zakresie filtracji. Realizujemy procesy filtracji siedem dni w tygodniu. Specyfika naszej pracy wymaga dostępności również poza standardowymi godzinami pracy. 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
samochód po kompleksowym detailingu

Folia ochronna na samochód – dlaczego warto się zdecydować?

Next Post

Najlepszy prezent na wyciągnięcie ręki – przejazd Mustangiem!

Related Posts