Nokian Wetproof: dlaczego warto je wybrać do jazdy w sezonie letnim?

Aquaplaning, określany czasem akwaplanacją, jest zjawiskiem, które odczuwają kierowcy przejeżdżający przez kałuże na jezdni. Bieżnik nie może odprowadzić wody spod koła, auto traci przyczepność, a Ty panowanie nad samochodem. Unikniesz aquaplaningu lub zniwelujesz jego konsekwencje, stosując odpowiednie ogumienie, jak Nokian Wetproof.
Nokian Wetproof: dlaczego warto je wybrać do jazdy w sezonie letnim?

Nokian Wetproof: fińska efektywność na polskich drogach

Model opony, jakim jest Nokian Wetproof, został zaprojektowany przez fińskich specjalistów do jazdy w sezonie letnim. Konstrukcja modelu zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i osiągów podczas jazdy na mokrej jezdni – w warunkach deszczowych zachowuje wysoki poziom przyczepności i komfort jazdy.

Oponę Nokian Wetproof wyposażono w nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym poradzi sobie w naprawdę niesprzyjających warunkach. Zaprojektowano ją w taki sposób, aby przyśpieszyć proces odprowadzania wody, wykorzystując efekt Coanda – ciecz napotykająca zakrzywioną powierzchnię rowków bieżnika zaczyna płynąć wzdłuż ich krzywizn. Przemieszcza się więc spod opony na jej boki, dzięki czemu samochód nie traci przyczepności, a opona ma cały czas kontakt z podłożem.

Do produkcji tego modelu użyto mieszankę Aqua Hybrid, której właściwości zapewniają większy poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy po mokrej nawierzchni. Szybkie odprowadzanie wody umożliwiają polerowane rowki główne. Struktura krzemionki oraz ulepszone polimery wpływają pozytywnie na przyczepność opony, zmniejszają odczuwalnie opór toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie paliwa

Konstrukcja bieżnika opony Nokian Wetproof: efektywność dająca bezpieczeństwo

W Nokian Wetproof zastosowano asymetryczny wzór bieżnika, który w znacznym stopniu podnosi parametry jezdne nie tylko na mokrej nawierzchni, ale i na suchej. Bieżnik dzieli się na dwie części: stabilizującą i do bezpiecznej jazdy po mokrej nawierzchni.

Część stabilizująca odpowiada za utrzymywanie przyczepności podczas jazdy po suchej nawierzchni. Ma pozytywny wpływ na przepływ powietrza, dzięki czemu obniża głośność opony i lepiej ją chłodzi. Hałas związany z ruchem opony po jezdni jest również niwelowany przez technologię cichych ścian bocznych. Co to oznacza? Brak dudnienia, huczenia czy szumu opon słyszanych we wnętrzu samochodu.

Część do bezpiecznej jazdy po mokrych nawierzchniach zapewnia większy poziom przyczepności podczas prowadzenia auta w deszczu czy przy przejeżdżaniu kałuż. Niweluje zjawisko aquaplaningu, dzięki czemu opona trzyma się jezdni nawet wtedy, gdy przejeżdżasz kałużę z wysoką prędkością. Jest to szczególnie istotne podczas pokonywania zakrętów, kiedy auto jest bardziej narażone na utratę przyczepności.

Przeczytaj również:  Dlaczego warto mieć wideorejestrator w samochodzie? W czym może nam pomóc?

Nowoczesny model opony letniej Nokian Wetproof jest rodzajem ogumienia, które wyjątkowo dobrze sprawdza się w warunkach panujących w Polsce od wiosny, przez lato, aż do wczesnej jesieni. Projekt modelu zapewnia komfortową, cichą i bezpieczną jazdę, zwłaszcza wtedy, gdy nawierzchnia, po której jedziesz, jest mokra.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Bariery olsztyńskie – czym są i dlaczego warto je montować?

Bariery olsztyńskie – czym są i dlaczego warto je montować?

Next Post
Plusy i minusy miejsca w garażu podziemnym

Plusy i minusy miejsca w garażu podziemnym

Related Posts