Ubezpieczenie opon na zimę. Czy warto w nie inwestować?

Zakup nowego ogumienia do samochodu osobowego to często spory wydatek. Na pewno wiesz, że nawet najlepszy model może ulec przebiciu, co wygeneruje dodatkowe koszty jego naprawy lub nawet konieczności wymiany na nowy. Ubezpieczenie opon to świetna opcja, aby ochronić swoje finanse w razie nieprzewidzianego uszkodzenia ogumienia w swoim pojeździe. Dowiedz się, jaki zakres ochrony obejmuje takie ubezpieczenie.

Przebita opona – czy ubezpieczenie przydaje się w takich sytuacjach?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że ubezpieczenie opon zimowych przydaje się w razie ich uszkodzenia podczas jazdy, a także zniszczenia przez osoby trzecie, np. podczas postoju na parkingu. Jeśli często podróżujesz samochodem osobowym i nie chcesz pokrywać kosztów wymiany ogumienia w przypadku uszkodzeń mechanicznych niezależnych od Ciebie – koniecznie podpisz jak najkorzystniejszą polisę ubezpieczeniową na opony zimowe lub letnie.

Podpisać nową umowę na ubezpieczenie opon możesz zazwyczaj przy okazji zawierania kolejnej polisy OC/AC. Warto skorzystać w takiej sytuacji z kalkulatora OC/AC, który ułatwi wyszukanie najkorzystniejszej oferty.

Ubezpieczenie opon zimowych – jaki zakres obejmuje?

Polisa ubezpieczeniowa na ogumienie samochodowe obejmuje najczęściej pokrycie kosztów usług takich, jak:

  • wymiana koła na zapasowe,
  • holowanie pojazdu do serwisu ogumienia,
  • naprawa uszkodzonej opony w warsztacie,
  • wymiana opony na nową (tylko niektóre polisy).

Dzięki wykupieniu kompleksowego ubezpieczenia opon zimowych, możesz uniknąć sporych kosztów, szczególnie jeśli okaże się, że przebita opona nadaje się tylko do wymiany na nową. Porównywarka ubezpieczeń online pomoże Ci wybrać najlepszą polisę zarówno pod względem ceny, jak i zakresu świadczonej pomocy assistance.

Ciekawostka! Polisy ubezpieczenia na ogumienie samochodowe obejmują często rekompensatę zakupu nowej opony, ale tylko do określonej wartości (zależnie od jej wieku). Nowe modele do 12 miesięcy, które uległy uszkodzeniu podlegają rekompensacie 100% wartości, natomiast starsze maksymalnie 50 lub 25% wyjściowej wartości.

Przeczytaj również:  Mandatowy armagedon i kamera samochodowa. Dlaczego warto ją mieć?

Ile kosztuje dobre ubezpieczenie opon zimowych?

Średnie ceny polisy na ogumienie w popularnych towarzystwach ubezpieczeniowych oscylują w granicy od 10 do 40 złotych za rok. To niewielki koszt, dlatego warto dodatkowo zabezpieczyć swój pojazd na wypadek nieprzewidzianej awarii. Jeśli często podróżujesz na długich trasach – nie zwlekaj i podpisz umowę z agencją ubezpieczeniową. Zyskasz szybką pomoc w razie przebicia opony oraz konieczności holowania auta do serwisu wulkanizacji.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Czy Nissan Qashqai to ideał z segmentu kompaktowych SUV-ów?

Next Post

Regeneracja wtrysków – czy się opłaca? Na czym polega?

Related Posts

Przyczepa kempingowa – Twoje mobilne królestwo wakacyjne

Planowanie wakacji to zawsze emocjonujący czas. Zastanawiasz się, jak spędzić te wolne dni w sposób niezapomniany i pełen przygód? Jeśli szukasz wyjątkowego doświadczenia, warto rozważyć zakup przyczepy kempingowej lub jej wynajem. Ten mobilny dom na kółkach oferuje nie tylko wygodę podróży, ale również nieograniczone możliwości odkrywania nowych miejsc i czerpania radości z życia na świeżym powietrzu. W tym artykule przedstawimy Ci przekonujące argumenty, dlaczego warto kupić przyczepę kempingową i wyjechać na wakacje w niezwykły sposób.
Avatar
Czytaj Dalej

Jak zoptymalizować pracę pompy hydraulicznej w Ursusie C-360?

Pompa hydrauliczna jest niezwykle istotnym elementem w traktorze Ursus C-360, odpowiadającym za napędzanie różnych mechanizmów. Jej sprawność i wydajność mają bezpośredni wpływ na efektywność pracy maszyny. Dlatego warto zastanowić się, jak zoptymalizować działanie tej pompy. W tym artykule przedstawimy trzy istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, aby pompa hydrauliczna Ursus C-360 działała jak najlepiej.
Krzysztof
Czytaj Dalej